Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili na ľade HK Dukla Trenčín

Na snímke uprostred tréner HC Slovan Bratislava Andrej Podkonický hovorí k hráčom v zápase 42. kola Tipos extraligy HK Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava, 26. februára 2023 v Trenčíne. Foto: TASR Radovan Stoklasa

Úradujúci majster si víťazstvom upevnil pozíciu na čele tabuľky.

Trenčín 26. februára (TASR) - Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 42. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín 6:3. Diváci videli už do 15. minúty šesť gólov (2:4) a slovanisti nádejný dvojgólový náskok už z rúk nepustili. Domáci útočník Peter Sojčík síce v tretej tretine znížil na 3:4, no Tomáš Török dvomi gólmi dokonal víťazstvo hostí.

Úradujúci majster si víťazstvom upevnil pozíciu na čele tabuľky. Dve kolá pred koncom základnej časti má šesťbodový náskok pred Košicami, tie však odohrajú ešte tri zápasy. Trenčínu patrí priebežná 9. priečka.

TEL - 42. kolo:

HK Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 3:6 (2:4, 0:0, 1:2)

Góly: 4. Thelin, 14. Pietroniro (Obdržálek, Nemčík), 42. Sojčík (Pietroniro) - 4. Minárik (Beňo), 6. Maier (Pecararo), 10. MacKenzie (Harris), 15. Harris (Pecararo), 54. Török (MacKenzie, Golian), 57. Török (Kallen, Petriska). Rozhodovali: D. Konc st., Moller - Hajnik, Junek, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, 5808 divákov.

Trenčín: LaCouvee - Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Martiška - Petráš, Čacho, Sloboda - Thelin, Flick, Dalecký - Hudec, Sojčík, Valach - Krajčovič, Jurík, Obdržálek

Slovan: Hlavaj - MacKenzie, Golian, Kallen, Maier, Beňo, Sersen, Fereta - Pecararo, Harris, Takáč - Fominych, Duke, Minárik - Kukumberg, Kytnár, Zigo - Török, Lipiansky, Petriska