Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Hokej-TEL: Nové Zámky sú nový líder, Košice zvíťazili na Slovane

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Pre Spišiakov to bolo siedme víťazstvo v sezóne, po ktorom majú na konte 21 bodov a upevnili si priebežnú štvrtú priečku.

Bratislava 28. októbra (TASR) - Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky sú po 13. kole nový líder tabuľky Tipos extraligy. Na ľade Prešova potvrdili pozíciu favorita, v piatok zvíťazili 4:1 a predstihli Slovan Bratislava, ktorý v domácom zápase s Košicami získal iba jeden bod po prehre 1:2 po predĺžení.

Novozámčania zvíťazili vo štvrtom zápase za sebou a ako prvý tím v sezóne dosiahli desiate víťazstvo. Prešovčania prehrali trikrát za sebou a na konte majú 16 bodov rovnako ako Košice a Poprad.

Slovanisti prehrali iba tretí zápas v ročníku, ale už druhý z uplynulých troch duelov. Košice sú prvý tím, ktorý dokázal v prebiehajúcej sezóne bodovať na ľade "belasých". Pre Slovan a Košice išlo o prvý vzájomný zápas od rozhodujúceho siedmeho duelu semifinálovej série sezóny 2021/2022. V ňom zvíťazili Bratislavčania 3:2 po predĺžení, keď rozhodol Tomáš Zigo po zaváhaní košického kapitána Michala Chovana. Práve Chovan sa po návrate "na miesto činu" stal hrdinom Košičanov, keď rozhodol v presilovke v predĺžení. "Oceliari" sa po vlažnom vstupe do sezóny dvíhajú v tabuľke a na prvú šestku už strácajú iba bod. V ich bránke ešte nenastúpila nedávna posila Jaroslav Janus. Víťazstvo vychytal Dominik Riečický, jeho náhradníkom bol Roman Durný. Kanadský novic v tíme Slovana Matteo Gennaro vo svojom extraligovom debute nebodoval.

Ilustračné foto.

Hráči Spišskej Novej Vsi si upevnili priebežnú 4. priečku, keď v domácom prostredí zdolali Duklu Trenčín 4:2. Dvomi gólmi im k tomu pomohol útočník Dante Salituro. Trenčania, ktorí odohrali všetky doterajšie zápasy na klziskách súperov, sú naďalej na poslednom mieste. Na predposledný Liptovský Mikuláš majú dvojbodovú stratu.

Liptáci absolvovali v priebehu dvoch kôl druhý gólovo divoký zápas. Po tom, ako v nedeľu dokázali zvrátiť duel s Prešovom z 0:5 na 6:5 po predĺžení, získali cenný bod na ľade Zvolena. Proti favoritovi duelu siahali aj na víťazstvo, napokon získali bod za prehru 5:6 po predĺžení. Útočník Liptovského Mikuláša Lukáš Handlovský strelil bývalému klubu hetrik. O víťazstve domácich rozhodol v predĺžení obranca Joel Messner.

Nitra zvíťazila nad Popradom 3:2. Rozhodujúci gól strelil v tretej tretine Filip Krivošík, pre ktorého to bol prvý presný zásah v sezóne. Do zostavy hostí sa nezmestili skúsení útočníci Dávid Skokan a Miloš Bubela.

Bilanciu zápasov v domácom prostredí si nevylepšili hráči Michaloviec, ktorí podľahli Banskej Bystrici 2:4. Doma dosiahli iba tri víťazstvá. V stretnutí s "baranmi" dvakrát dotiahli náskok súpera, ale na gól Dominika Jendeka už nedokázali odpovedať. Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili po dvoch prehrách a udržali sa na 10. mieste pred Liptovským Mikulášom.

Tipos extraliga - 13. kolo:

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HK Dukla Trenčín 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Góly: 1. Salituro (Vandas, Verbeek), 15. Štrauch (Majdan, Vandas), 52. Salituro (Ordzovenský, Rapáč) - 11. Thelin (Flick, Valach), 54. Flick (Pietroniro, Čacho). Rozhodovali: Smrek, Korba - Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2130 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Ališauskas, Ulander, Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Malina, Žiak - Vandas, Salituro, Verbeek - B. Rapáč, Nellis, Majdan - Giľák, Bortňák, Štrauch - Šuty, Tkáč, Hamráček

Trenčín: LaCouvee - Tourigny, Starosta, Pietroniro, Ulrych, Martiška, Hlaváč, Pazdera - Petráš, Čacho, Sloboda - Thelin, Flick, Valach - Hudec, Sojčík, Krajčovič - Stahoň, Gaťár, Vaňo

HK Nitra - HK Poprad 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Góly: 12. Bajtek (Lacka, Gajdoš), 16. Tvrdoň (Švarný, Solenský), 49. Krivošík (Holešinský, Morrison) - 35. Záborský (Kukuča, Vainio), 41. Mlynarovič (Valigura). Rozhodovali: Stano, Výleta - Synek, Haringa, vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Pekarčík (Nitra) TH za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2379 divákov.

Nitra: Honzík – Mezei, Bodák, Donaghey, Švarný, Erkamps, Gajdoš, Pupák – Holešinský, Buncis, Krivošík – A. Sýkora, Morrison, Solenský – Tvrdoň, Hrnka, Pekarčík – Molnár, Šramaty, Lacka - Bajtek

Poprad: Peters – Drgoň, Meliško, Vainio, Kotvan, Bokroš, Brincko, Jasečko – Yogan, Paukovček, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Valigura – Kukuča, Paločko, S. Petráš – Dlugoš, Suchý, Sokoli

HC MV Transport Prešov - HC MIKRON Nové Zámky 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Góly: 7. Gerlach (Nauš, Martin) - 27. Jackson (Farley), 28. J. Mikúš (Šišovský, Barto), 34. Farley (Ligas), 60. Števuliak. Rozhodovali: Goga, Novák - Jurčiak, Tvrdoň, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 842 divákov.

Prešov: Bespalov - F. Fekiač, Rajnoha, Lalík, Ballhorn, Giles, D. Jendroľ, Nátny - Šimek, Šimun, Žilka - Nauš, Gerlach, Martin - K. Jendroľ, Girduckis, Neuls - Sýkora, Klíma, Krajč - Zuščák

Nové Zámky: Kantor - Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Chovan, Roman, Knižka - Jackson, Johnson, Farley - Števuliak, T. Mikúš, Klempa - Šišovský, J. Mikúš, Barto - Mišiak, Ondrušek, Faith

HKM Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:5 pp (3:2, 1:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 7. Hecl (Sideroff, Huntebrinker), 11. Hecl (Zuzin, Langkow), 14. Zuzin (Messner, Huntebrinker), 28. Zuzin (Hain), 58. R. Bondra (Viedenský, Zuzin), 61. Messner (Hecl, Huntebrinker) - 4. Šmída (Saari), 20. Handlovský (Walega, Drábek), 25. Handlovský (Kuru, Michalík), 35. Saari (Pavúk, Marek Hudec), 50. Handlovský (Pavúk, Michalík). Rozhodovali: Baluška, Fridrich - Kacej, M. Orolin, vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1725 divákov.

Zvolen: Trenčan – Kubka, Sládok, Hain, Messner, Mudrák, Hanna, S. Barcík – Jedlička, Šiška, Kašlík – Zuzin, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Marcinek, Viedenský, Csányi

L. Mikuláš: Kozel (29. M. Valent) – Ventelä, Mesikämmen, Novajovský, Pavúk, Mezovský, Marek Hudec, Kapičák – Karsums, Kuru, Kriška – Handlovský, Walega, Michalík – Šmída, Saari, Uhrík – Braun, Vähätalo, Drábek – Kalousek

HK Dukla Ingema Michalovce - HC ´05 Banská Bystrica
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 12. Žitný (Glazkov, Vašaš), 36. Osburn (Zabusovs, Lapšanský) - 4. Troock, 25. Gašpar (Sukeľ, Bačik), 37. Jendek (Björkung), 59. Bačik (Tamáši, Kabáč). Rozhodovali: Žák, Moller - Ordzovenský, D. Konc ml., vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2752 divákov.

Michalovce: Vošvrda - Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Mihalik - Žitný, Suja, Buc - Zabusovs, Pavlovs, Lapšanský - Stripai, Galamboš, Chalupa - Vašaš, Bjalončík, Paločko

Banská Bystrica: Rahm - Pavlin, Bačik, Björkung, Kojo, Bača, Ďatelinka, Fridel - Troock, Kontos, Jendek - Kabáč, Tamáši, Šoltés - Sukeľ, Urbánek, Gašpar - Výhonský, Sojka, Gabor

HC Slovan Bratislava - HC Košice 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 8. Maier (Pecararo, Harris) - 14. Ferenc (Lamper), 64. Chovan (Jääskeläinen). Rozhodovali: Orolin, J. Konc ml. - Durmis, Knižka, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5032 divákov.

Slovan: Coreau - Valach, Maier, MacKenzie, Golian, Sersen, Gachulinec, Beňo - Fominykh, Gennaro, Haščák - Pecararo, Harris, Takáč - Lukošik, Minárik, Zigo - Šotek, Kytnár, Matoušek

Košice: Riečický - Olsson, Deyl, Šedivý, Southorn, Ferenc, Novota, Bartoš - Leskinen, Campbell, Jääskeläinen - Bartánus, Chovan, Tybor - Lamper, Slovák, Rogoň - Jokeľ, Linet, Havrila