Streda 17. apríl 2024Meniny má Rudolf

HK Nitra - HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:0 v dohrávke 29. kola

Na snímke zľava Juraj Valach (Spišská Nová Ves), brankár Filip Surák (Spišská Nová Ves) a Jake Elmer (Nitra) v dohrávke 31. kola hokejovej Tipos extraligy medzi K Nitra - HK GROTTO Spišská Nová Ves 31. januára 2023 v Nitre. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Domáci držali od 8. minúty tesný jednogólový náskok. Definitívny odpor súpera zlomili dvoma gólmi v záverečnej desaťminútovke.

Nitra 31. januára (TASR) - Hokejisti Nitry zvíťazili v dohrávke 29. kola Tipos extraligy na domácom ľade nad Spišskou Novou Vsou 3:0. "Corgoni" sa ziskom troch bodov vzdialili poslednému Prešovu a od desiateho Liptovského Mikuláša ich delí už iba bod.

Domáci držali od 8. minúty tesný jednogólový náskok. Definitívny odpor súpera zlomili dvoma gólmi v záverečnej desaťminútovke. Nitranov opäť podržal brankár Libor Kašík, ktorý zaznamenal prvé čisté konto v sezóne.

TEL - dohrávka 29. kola:

HK Nitra – HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 9. Gill (Elmer), 51. Sýkora (Buncis, Green), 55. Baláž (Krivošík, Čederle). Rozhodovali: Baluška, Žák – Synek, Klejna, vylúčení: 0:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2027 divákov

Nitra: Kašík – Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitaloš, Shishkov – Baláž, Čederle, Krivošík – Sýkora, Gill, Elmer – Bajtek, Pekarčík, Buncis – Knies, Solenský, Lacka
Spišská Nová Ves: Surák – Romaňák, Beaudry, Ordzovenský, Ališauskas, Ulander, J. Valach – Kerbashian, Nellis, Vandas – Majdan, Reway, La Porte – Verbeek, Myklucha, Giľak – Džugan, Bortňák, Vartovník