Nedela 2. jún 2024Meniny má Xénia, Oxana

HK Nitra zvíťazila nad HC 19 Humenné 6:2 v 19. kole

Ilustračná snímka. Foto: TASR Lukáš Grinaj

Na konečných upravil 92 sekúnd pred koncom druhým gólom v zápase Gill.

Nitra 19. novembra (TASR) - Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľňajšom zápase 19. kola Tipos extraligy nad posledným Humenným 6:2. "Corgoni" v stretnutí dokázali zmazať dvojgólové manko piatimi gólmi v záverečnej tretine a pripísali si tak piaty triumf za sebou. Humenné zaznamenalo siedmu prehru na ľade súpera v sérii.

Stretnutie nabralo tempo až v prostrednej časti, v ktorej boli aktívnejší domáci. "Corgoni" prestrieľali súpera jednoznačne 16:5, nastrelili tri žŕdky, napriek tomu však dvakrát inkasovali po úspešných zakončeniach Šoltésa a Lapšanského. Pred druhou prestávkou však Nitrania dali dôležitý kontaktný gól, keď sa presadil Gill a udržal svoj tím v hre o body. Tento presný zásah hosťujúcim tímom evidentne zamával a Nitrania spustili gólostroj. V priebehu necelých piatich minút sa postupne presadili Harper, Gates, Vitáloš a Bubela. Na konečných upravil 92 sekúnd pred koncom druhým gólom v zápase Gill.

Tipos extraliga - 19. kolo:

HK Nitra - HC 19 Humenné 6:2 (0:0, 1:2, 5:0)

Góly: 38. Gill (Buček), 46. Harper (Gill), 48. Gates (Gill, Buček), 51. Vitáloš (Stacha, Harper), 51. Bubela (Lacka, Cotton), 59. Gill (Buček, Kousa) – 24. Šoltés (Lucenius, Pereskokov), 30. Lapšanský (Pereskokov, Glazkov). Rozhodovali: Goga, Žák - Šoltés, Vyšný, vylúčení: 3:6, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, 3116 divákov

Nitra: Aittokallio – Gajdoš, Cotton, Bača, Kousa, Stacha, Vitáloš – Buček, Gill, Bajtek – Harper, Gates, Jackson – Čederle, Hrnka, Slovák – Okoličány, Bubela, Lacka - Ridzoň

HC 19 Humenné: Galimov – Glazkov, Novický, Sergienko, Meliško, Diakov, Novota – Šoltés, Kuru, Vaško – Pereskokov, Lucenius, Lapšanský – Handlovský, Linet, Kriška – Michalík, Krajňák, Horvát