Quantcast
< sekcia Šport

HK Poprad predĺžil zmluvu so Samuelom Petrášom o ďalšiu sezónu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Dvadsaťsedemročný útočník prišiel do klubu v decembri 2021 výmenou za Lukáša Handlovského z Liptovského Mikuláša a v 29 dueloch v drese "kamzíkov" nazbieral sedem bodov (1+6).

Poprad 28. mája (TASR) - Hokejový klub HK Poprad predĺžil zmluvu so Samuelom Petrášom o ďalšiu sezónu.

Dvadsaťsedemročný útočník prišiel do klubu v decembri 2021 výmenou za Lukáša Handlovského z Liptovského Mikuláša a v 29 dueloch v drese "kamzíkov" nazbieral sedem bodov (1+6). V siedmich zápasoch play off pridal gól a asistenciu. "Veľmi dobre som sa tu udomácnil, kabína bola super, s chalanmi sme si sadli a tiež sa mi veľmi páčilo prostredie. Kvôli viacerým faktorom sme sa výsledkovo trápili, ale nakoniec sme odohrali fantastickú sériu s Nitrou. Verím, že popradskí fanúšikovia boli so mnou spokojní," povedal pre oficiálnu stránku klubu.

"Všetci vieme, aký je jeho prejav. Svojim spôsobom sa vie dostať hráčom pod kožu, ktorí sa potom nesústredia na hokej. Je výborný v checking line, na oslabeniach, dohráva súboje a je najlepší v blokovaní striel. Hráči a fanúšikovia súpera ho nemajú radi, ale svojim konaním vie získať veľa presiloviek. Verím, že v novej sezóne pridá aj pridanú hodnotu v podobe produktivity, pretože na ľade je veľký bojovník," povedal hlavný tréner Martin Hrnčár.

Petráš doposiaľ pôsobil v slovenskej extralige v dresoch Piešťan, Orange 20, Zvolena, Slovana, Liptovského Mikuláša a Popradu. Dokopy s play off nazbieral 317 štartov a v nich 69 bodov za 26 gólov a 43 asistencií. Sezónu 2017/18 strávil vo VHL v drese Sokola Krasnojarsk. Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov a v roku 2015 aj na bronzových MS do 20 rokov.