Hokejisti Zvolena zvíťazili na svojom ľade nad Banskou Bystricou 6:3

Na snímke zľava Jakub Kolenič (Zvolen) a brankár Liptovského Mikuláša Michal Valent počas 45. kola hokejovej Tipos extraligy HKM Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 20. decembra 2022 vo Zvolene. Foto: TASR - Ján Krošlák

Záver derby okorenila kvalitná bitka medzi Sládkom a Bačom.

Zvolen 26. decembra (TASR) - Hokejisti Zvolena zvíťazili v 47. kole Tipos extraligy v derby na svojom ľade nad Banskou Bystricou 6:3. Súperovi tak ukončili šesťzápasovú víťaznú šnúru. Hráči spod Pustého hradu vyhrali štrnásty duel doma z pätnástich odohraných v tejto sezóne.

Zvolen netradične v bránke s Petríkom mal od úvodu prevahu, ktorú zúročil štvrtý útok v podaní Csányiho. A hoci Bystričania ťažili z chyby a vyrovnali Šoltésom, rýchlo odpovedal z prečíslenia Bondra a po prestávke pridal dva góly Jedlička, prvý z medzikružia bez prípravy a druhý z pozície pred odkrytou bránkou.

V tretej tretine znížil po dravom prieniku bystrický kapitán Ďatelinka a na rozdiel gólu privodil drámu zblízka bekhendom Troock. Domáci však rýchlo našli odpoveď Stupkom a do prázdnej bránky stanovil konečný stav 6:3 Bondra. Záver derby okorenila kvalitná bitka medzi Sládkom a Bačom.

HKM Zvolen – HC ´05 Banská Bystrica 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Góly: 5. Csányi (Kolenič, V. Fekiač), 12. R. Bondra (Langkow, Jedlička), 28. Jedlička (Langkow), 36. Jedlička (Langkow, R. Bondra), 56. Stupka (Huntebrinker), 58. R. Bondra – 10. Šoltés, 42. Ďatelinka (Gašpar, Bíreš), 54. Troock (J. Sukeľ). Rozhodovali: Výleta, J. Konc ml. – Gegáň, M. Orolin, vylúčení na 2 min: 2:3, vyššie tresty: Sládok – Matej Bača, obaja 5 + DKZ za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, diváci: 5023.

Zostavy:

Zvolen: Petrík – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok, Hraško, S. Bacík - Jedlička, Langkow, R. Bondra - Sideroff, Huntebrinker, Stupka - Marcinek, Viedenský, Zuzin - Kolenič, V. Fekiač, Csányi

Banská Bystrica: Sedláček – Björkung, Bačik, Pavlin, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Luža, Matej Bača – Urbánek, Tamáši, Šoltés – Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Troock, Kontos, D. Jendek – Výhonský, G. Gabor, Jamrich