Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili nad HC Košice 6:4

a snímke zľava gólová radosť hráčov Zvolena v zápase 27. kola Tipos extraligy v hokeji HKM Zvolen - HC Košice vo Zvolene 8. januára 2023. Foto: TASR - Ján Krošlák

Zvolenčania víťazstvom potvrdili pozíciu najlepšieho tímu na domácom ľade, na ktorom získali už 45 bodov.

Zvolen 8. januára (TASR) - Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v šlágri 27. kola Tipos extraligy nad HC Košice 6:4. Súboj prvého tímu s tretím ponúkol od úvodných minút atraktívne hokejové divadlo a už v prvej tretine padlo šesť gólov (4:2). Štyrmi gólmi sa na víťazstve domácich podieľal útočník Chris Langkow, hetrik dosiahol aj Košičan Marek Bartánus. Aj v treťom vzájomnom zápase v sezóne zvíťazil domáci tím.

Zvolenčania víťazstvom potvrdili pozíciu najlepšieho tímu na domácom ľade, na ktorom získali už 45 bodov. Zároveň sa udržali na čele tabuľky pred Slovanom Bratislava. Košičania klesli na štvrté miesto za Nové Zámky.

TEL - 27. kolo:

HKM Zvolen - HC Košice 6:4 (4:2, 1:1, 1:1)

Góly: 7. Langkow (Bondra), 9. Langkow (Jedlička, Bondra), 15. Jedlička (Hanna, Bondra), 20. Hecl (Huntebrinker), 36. Langkow (Jedlička), 54. Langkow (Hanna) - 9. Bartánus (Paršin), 16. Bartánus (Chovan, Paršin), 33. Bartánus (Slovák, Olsson), 51. Tybor (Bartánus, Slovák). Rozhodovali: Kalina, Fridrich - Frimmel, Kacej, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1816 divákov. Zmeny: 21. Riečický namiesto Janusa (Koš.)

Zvolen: Trenčan - Messner, Hraško, Mudrák, Hanna, Kubka, Sládok, S. Barcík - Jedlička, Langkow, Bondra - Sideroff, Huntebrinker, Hecl - Stupka, Viedenský, Zuzin - Kolenič, Marcinek, Csányi - A. Barcík

Košice: Janus (21. Riečický) - A. Bartoš, Olsson, Romančík, Southorn, Ferenc, Novota - Jääskeläinen, Pollock, Leskinen - Bartánus, Chovan, Paršin - Lamper, Slovák, Tybor - Rogoň, Linet, Jokeľ - Havrila