< sekcia Šport

Hlinka sa naladil na Vianoce - aj vďaka súhre s Cingim a Kudrnkom

Na snímke Michal Hlinka. Foto: TASR

K dobrému naladeniu sa mu dopomohol nielen strelený gól, ale aj kolektívne víťazstvo 6:1 nad Francúzskom. Myslím si, že sme odohrali skutočne dobrý zápas, nielen naša formácia, ale všetky, dodal.

Biel 18. decembra (TASR) - Michal Hlinka si návratom do slovenskej hokejovej reprezentácie spríjemnil čakanie na Vianoce. K dobrému naladeniu sa mu dopomohol nielen strelený gól, ale aj kolektívne víťazstvo 6:1 nad Francúzskom.

Piatkový duel Švajčiarskeho pohára odohral Hlinka vo štvrtej formácii, o deň neskôr sa však pre rôzne okolnosti - zranenie Tomáša Hrnku a trest Tomáša Matoušeka - posunul vyššie. Najskôr do elitného útoku k Vladimírovi Draveckému a Jakubovi Sujovi, následne k zohratej dvojici slovenských Sparťanov.

"Formácie sa točili všelijako. Mates mal dištanc, mali sme aj jedno zranenie. Sadli sme si so Sparťanmi, najmä s Cingim a Kudrnkom (Lukáš Cingel a Andrej Kudrna, pozn. red.). Myslím si, že sme odohrali skutočne dobrý zápas, nielen naša formácia, ale všetky," konštatoval po presvedčivom triumfe Hlinka.Francúzi boli dve tretiny len odovzdaným súperom. Aj preto nabrali niektoré fázy stretnutia exhibičný charakter, no v tretej tretine sa "Les Bleus" predsa len prezentovali aspoň akou-takou snahou streliť čestný gól. Podarilo sa im to v 56. minúte.

"Možno pôsobili odovzdane len na oko, ale hrali až do poslednej minúty, veď pred koncom dali gól. Ťažko sa hrá mužstvu, keď inkasuje tri góly už v jednej tretine. Z uplynulých dvoch zápasov sme to dobre poznali," naznačil Hlinka.

Dravý krídelník spoločne s ostatnými hráčmi Slovana Bratislava vynechal Nemecký pohár. Dôvodom mal byť nedotiahnutý spor vedenia klubu so Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH) ohľadom poistiek pre "belasých" v prípade zranenia. Pred Bielom sa však situácia urovnala a do Švajčiarska vycestovali aj ďalší dvaja hráči Slovana - Marek Ďaloga a Ivan Švarný. Hlinka si navyše spravil chuť streleným gólom do francúzskej siete.

"Teší ma, že mi to padlo. Dôležité však bolo víťazstvo, trošku sme si spravili náladu pred Vianocami. Budem hovoriť aj za ostatných dvoch chalanov zo Slovana, myslím si, že všetci sme radi za účasť. Osobne som najskôr nemal ísť, ale pre zranenie dvoch útočníkov som sa napokon do výberu dostal," dodal Hlinka.

Piatkový debakel 1:7 s Bieloruskom opäť rozbúril slovenskú hokejovú verejnosť. Hoci sa negatívne názory na nezvládnuté stretnutie množili, Hlinka verí, že sa vo fanúšikovskej obci našli aj takí, ktorí nevydarený duel pochopili.

"Tieto názory neovplyvníme. Bohužiaľ, sú ľudia, ktorí by po prehratom zápase najradšej vyhodili celú reprezentáciu. Nenarobíme s tým nič. Nedá sa vyhrávať stále a verím, že sú aj takí ľudia, ktorí to dokážu pochopiť. Aj keď nám občas zápas úplne nevyjde, ako tomu bolo s Bieloruskom," dodal mladý krídelník.