Hokej-AHL: Chromiak strelil víťazný gól Ontaria, Kňažko s asistenciou

Na snímke slovenský hokejista Martin Chromiak, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Dvadsaťročný útočník sa v 46. minúte za stavu 1:1 postaral v presilovke o druhý presný zásah hostí.

New York 14. januára (TASR) - Slovenský hokejista Martin Chromiak strelil svoj druhý gól v prebiehajúcej sezóne AHL. V noci na sobotu ním rozhodol o víťazstve Ontaria Reign na ľade San Diega Gulls 3:1.

Dvadsaťročný útočník sa v 46. minúte za stavu 1:1 postaral v presilovke o druhý presný zásah hostí. V zápase vyslal dokopy až šesť striel na bránku a vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia. Chromiak bodoval v treťom zápase za sebou, v tomto ročníku nazbieral v nižšej zámorskej súťaži šesť kanadských bodov (2+4) v 16 dueloch. Jeho krajan Pavol Regenda v drese San Diega nebodoval.

V akcii bol aj obranca Samuel Kňažko, ktorý sa asistenciou podieľal na triumfe Clevelandu Monsters na ľade Belleville Senators 2:1. Zápas medzi Torontom Marlies a Manitobou Moose prerušili za stavu 1:1, pretože počas prvej prestávky museli záchranári ošetrovať v hľadisku fanúšičku, ktorú napokon vo vážnom stave previezli do nemocnice. Duel nedohrali, podľa zámorských médií ho dokončia v náhradnom termíne.