< sekcia Šport

Bondra si zlomil ruku, Kchun-lunu bude chýbať niekoľko týždňov

Na snímke hokejový útočník Dávid Bondra počas brífingu na zraze slovenskej hokejovej reprezentácie pred majstrovstvami sveta v Dánsku. Piešťany, 30. apríla 2018. Foto: TASR/Martin Palkovič

Bondra prestúpil do Číny v lete po troch sezónach v Poprade a úspešných vystúpeniach v slovenskom reprezentačnom drese.

Washington 10. decembra (TASR) - Slovenský hokejový útočník David Bondra si zlomil ruku a v zostave klubu Kontinentálnej hokejovej ligy Červená hviezda Kchun-lun bude chýbať štyri až šesť týždňov. Podľa portálu sport-express.ru by však mohol vynechať aj zvyšok sezóny.

V minulotýždňovom sobotňajšom zápase na ľade Vladivostoku, ktorý čínsky klub prehral 4:5 po samostatných nájazdoch, utrpel 27-ročný účastník uplynulých dvoch svetových šampionátov zlomeninu v oblasti ruky. Po stretnutí nepokračoval s výpravou do Chabarovska, ale odcestoval do Washingtonu, kde sa okamžite podrobil operácii.

Bondra prestúpil do Číny v lete po troch sezónach v Poprade a úspešných vystúpeniach v slovenskom reprezentačnom drese. V KHL odohral doteraz osemnásť stretnutí, v ktorých strelil jeden gól a pridal dve asistencie. Kchun-lunu momentálne patrí vo Východnej konferencii 9. priečka.