< sekcia Šport

Bratislava Capitals na štarte prípravy s 21 hráčmi

Na snímke zľava obranca hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Karol Sloboda, tréner hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Rostislav Čada, viceprezident a generálny riaditeľ hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Dušan Pašek ml., útočník hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Dávid Buc a brankár hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals Peter Hamerlík počas tlačovej konferencie hokejového klubu iClinic Bratislava Capitals k vstupu do predsezónnej prípravy, 5. augusta 2020 v Bratislave. Foto: TASR – Pavol Zachar

Žreb zápasov IHL ešte nezverejnila, vedenie bratislavského klubu pozná iba termín začiatku súťaže, ktorý je naplánovaný na 25. septembra.

Bratislava 5. augusta (TASR) – Hokejisti Bratislava Capitals dnes odštartovali prípravu na premiérovú sezónu v rakúskej nadnárodnej Ice Hockey League. Tréner Rostislav Čada mal na zimnom štadióne Ondreja Nepelu k dispozícii osemnásť hráčov a troch brankárov.

Štart prípravy Bratislavčanov narušila aj jedna nepríjemnosť, jeden zo zahraničných hokejistov tímu mal pozitívny test na koronavírus. Klub o tom informoval prostredníctvom tlačovej správy bez zverejnenia identity, no portál hokej.net v sobotu zverejnil informáciu, že tým hráčom je poľský reprezentant Damian Kapica.

„Pred prvým stretnutím v šatni sme dali pretestovať všetkých našich hráčov a celý realizačný tím, v snahe urobiť všetko pre to, aby sme predišli akýmkoľvek možným rizikám. Ukázalo sa, že hoci nejavil žiadne známky ochorenia, jeden z dvoch našich 'importov' má pozitívny test, takže až do vyliečenia zostáva vo svojej krajine v karanténe," uviedol viceprezident a generálny riaditeľ klubu Dušan Pašek.

V nadnárodnej Ice Hockey League sa v drese nováčika predstavia brankár Peter Hamerlík, obrancovia Karol Sloboda, Lukáš Bohunický a útočníci Tibor Varga, Dávid Buc, Michal Šalka, Denis Hudec a Róbert Varga. Ďalšie posily klub predstaví hneď ako príde k povoleniu prestupov zo strany vedenia rakúskej súťaže.

„Káder máme takmer hotový a na slovenské pomery je veľmi kvalitný. Vnímame túto príležitosť v tejto lige ako náročnú úlohu, ale chceme byť šťukou súťaže a dobre reprezentovať náš hokej v zahraničí,"
dodal Pašek.Tréner Čada mal po prvom tréningu dobrý pocit, no poznamenal, že jeho zverencov ešte čaká veľa práce. „Prvé dojmy sú pozitívne. Máme pred sebou veľkú úlohu, musíme sa zlepšovať, aby sme naozaj boli šťukou ligy. Priestor na zlepšovanie ešte máme a pracujeme na tom."V príprave sa Bratislavčania stretnú aj s účastníkmi najvyššej slovenskej súťaže. „Prvý zápas odohráme 17. augusta vo Zvolene, následne budeme hrať v Trenčíne a ďalšie termíny dolaďujeme. Ale máme záujem hrať aj s účastníkmi IHL Grazom a Fehervárom. Chceme si zmerať sily aj s tímami, ktoré patria k špičke tejto súťaže," prezradil Pašek.

Na štart v súťaži sa tešia aj hráči, kapitán tímu Karol Sloboda sa však neodvážil povedať, na čo by si klub mohol trúfať. „Musíme sa najskôr konfrontovať so súpermi a potom budeme vedieť, na čom sme. Ale káder má svoju kvalitu a ja dúfam, že budeme dobrým súperom pre každého. Musíme hrať tímovo a pomáhať si. Máme kvalitu na každom poste."

Rakúska nadnárodná súťaž zmenila po uplynulej sezóne generálneho partnera, stala sa ním spoločnosť bet at-home. Tá však nemá na slovenskom trhu licenciu. „Marketingový názov pre zahraničné tímy je Ice Hockey League. Tento názov budeme aj my používať, aby sme neporušili zákony SR," vysvetlil Pašek.

Žreb zápasov IHL ešte nezverejnila, vedenie bratislavského klubu pozná iba termín začiatku súťaže, ktorý je naplánovaný na 25. septembra.