Brno podľahlo Třincu v poslednej minúte

Ilustračné foto. Foto: Teraz.sk/Facebook

Litvínov zvíťazil nad Vítkovicami 3:2. Slovenský brankár v ich drese Denis Godla si pripísal 24 zákrokov.

Praha 26. januára (TASR) – Hokejisti Třinca rozhodli gólom v poslednej minúte o víťazstve 3:2 na ľade Brna v utorkovej dohrávke 1. kola českej najvyššej súťaže. O rozhodujúci zásah sa postaral v presilovke 38 sekúnd pred koncom Erik Hrňa.

Úvodný gól hráčov zo Sliezska strelil v 6. minúte slovenský útočník Patrik Hrehorčák. Za domácich si pripísali asistencie Silvester Kusko a Dávid Bondra. Třinec je v tabuľke druhý o dva body za Spartou, no má ešte jeden zápas k dobru.

Česká extraliga – dohrávky:

1. kolo:

HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 10. Mueller, 33. Svozil (KUSKO, BONDRA) – 6. HREHORČÁK, 38. Kurovský, 60. Hrňa

HC Verva Litvínov – HC Vítkovice Ridera 3:2 (0:2, 2:1, 1:0)
Góly: 35. Jarůšek, 38. Hübl, 43. Látal – 11. Krenželok, 24. Werbik