Gólové hody v Piešťanoch, Banská Bystrica vyhrala 7:4

Fanúšikovia Piešťan, archívna snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Najbohatšia na góly bola záverečná tretina.

Piešťany 14. októbra (TASR) - Domáci začali lepšie a už v druhej minúte sa ujali vedenia. Toman vybojoval puk za bránkou, prihral Peškovi, ten našiel pred bránkou voľného Románka, ktorý už nemal problém trafiť presne - 1:0. Bystričania po inkasovanom góle zvýšili aktivitu, vypracovali si presilovku, ale v tej mohli inkasovať, Haring však miesto strely volil prihrávku. Nakoniec sa "barani" dočkali, keď sa z pravej strany natlačil pred Rybára Bendík a nedal domácemu gólmanovi šancu. Piešťany však už o minútu opäť viedli, keď sa v presilovke presadil po Kutálkovej prihrávke Holovič – 2:1.

Druhá časť bola takmer celá v jasnej réžii Bystričanov. Tým sa podarilo vyrovnať najskôr po kontroverznom vylúčení Brňáka, keď zblízka vymietol Rybárovi pavučinu Kafka. O tridsať sekúnd putoval na trestnú lavicu Srnec a Hudec po prihrávke cez šírku ihriska poslal Bystricu do vedenia. Piešťany sa snažili vyrovnať, ale boli zjavne otrasené. Z minima šancí gól v druhej tretine nevyťažili.

Domáci chceli v záverečnej časti vyrovnať, a to sa im podarilo zásluhou Klempu, ktorý prekonal Wiikmana pomedzi betóny – 3:3. O necelú minútu však Bystričania opäť viedli, keď si ľavú žŕdku zle pokryl Rybár a Handlovský ho prekonal. V 48. minúte už viedli zásluhou Kafku Bystričania o dva góly a v 52. minúte zvýšil Zigo už na 6:3 pre hostí. Holovič síce z ľavého kruhu prekonal Wiikmana a znížil, ale posledné slovo mal Tóth, ktorý prekonal už striedajúceho Šúreka a stanovil na konečných 4:7 z pohľadu domácich.

ŠHK 37 Piešťany - HC'05 Banská Bystrica 4:7 (2:1, 0:2, 2:4)

2. Románek (Peško, Toman), 7. Holovič (Kutálek, Pašek), 44. Klempa (Šedivý), 52. Holovič (Kutálek, Peško) - 6. Bendík (Luža, Zigo), 28. Kafka (Preisinger, Jaborník), 29. Hudec (Kudrna), 45. Handlovský (Jaborník), 48. Kafka (Preisinger, Handlovský), 52. Zigo (Matoušek, Bendík), 56. Róth (Kytnár). Rozhodovali: Lokšík - Orolin, J. Tvrdoň, vylúčení: 3:5 navyše Brňák (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 822 divákov.