Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Gernát pomohol Třincu k výhre v Olomouci gólom a asistenciou

Ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Baumann

Viac ako jeden zápis pridal do kanadského bodovania aj útočník Radoslav Tybor z Pardubíc.

Praha 28. februára (TASR) – Slovenský obranca Martin Gernát prispel gólom a asistenciou k víťazstvu Třinca na ľade Olomoucu 2:1 v piatkovom zápase 49. kola českej najvyššej hokejovej súťaže. Gernát v 6. minúte otvoril skóre a v 28. minúte prihral na druhý gól Martinovi Růžičkovi. Klub zo Sliezska je v tabuľke druhý o 12 bodov za vedúcim Libercom.

Viac ako jeden zápis pridal do kanadského bodovania aj útočník Radoslav Tybor z Pardubíc, ktorý zaznamenal dve asistencie. Jeho tím zdolal doma Plzeň 3:1.

Česká liga - výsledky:

HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 28. Mandát (TYBOR), 28. Machala (PAULOVIČ), 47. Vondrka (TYBOR) - 11. Zdráhal (JÁNOŠÍK)

PSG Berani Zlín – HC VERVA Litvínov 4:3 pp (0:1, 3:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 24. Ferenc, 39. Herman, 40. Köhler, 62. Honejsek - 7. a 54. Jánský, 52. Kudla

J. Janus (Litvínov) kryl 32 striel

HC Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav 2:3 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 34. Bukarts (TRŠKA), 51. Lakatoš - 38. Šťastný, 47. Šťastný (SKALICKÝ), rozhodujúci sam. nájazd Bernad

HC Energie Karlovy Vary – Mountfield Hradec Králové 4:3 pp a sn (2:2, 1:0, 0:1)

Góly: 8. Rachůnek, 19. Polák, 36. Kohout, rozhodujúci sam. nájazd Skuhravý - 5. Pavlík (CINGEĽ), 16. Žejdl, 44. Jergl

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Góly: 25. Zaťovič, 32. Stránský, 37. Němec - 30. Bulíř, 48. Birner (HUDÁČEK)