Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Šmeljov z Atlantu sa vybral na gólový výlet, žolíci neboli proti

Sergej Šmeljov v zápase s Jokeritom. Foto: KHL.ru

Ani hokejové umenie útočníka Sergeja Šmeljova nezachránilo jeho klub Atlant Mitišči, ktorý sa v aktuálnom ročníku zmieta na konci tabuľky.

Bratislava 3. októbra (Teraz.sk) – Útočník Atlantu Mitišči Sergej Šmeljov sa v zápase s Jokeritom Helsinki zahral na súkromníka. Puk si prevzal už za vlastnou bránkou a potom ho už nikomu ani len nepožičal. V 45. minúte stretnutia prebrusil s pukom na hokejke až pred brankára súpera a strelou švihom z bezrostrednej vzdialenosti zakončil svoje sólo gólovou strelou do brány. Doteraz sa asi červená trojica hráčov Jokeritu, ktorá ho síce skúšala o puk obrať, ale nepodarilo sa. Iba malým ospravedlnením je fakt, že Helsinki hrali v oslabení, gól padol počas vylúčenia Linusa Omarka.

Hokejové umenie Šmeljova nezachránilo jeho klub, ktorý sa v aktuálnom ročníku zmieta na konci tabuľky. Aj hokejisti Jokeritu Helsinki zvíťazili na ľade Atlantu Mytišči 4:3 po predĺžení. O víťazný gól sa v 63. minúte postaral práve spomínaný Linus Omark.