< sekcia Šport

Lintner oceňuje progresívny trend, sezóna by sa mohla začať 3. októbra

Na snímke riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Richard Lintner počas brífingu v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Uvoľnenie opatrenia o počte návštevníkov síce nemá priamy vplyv na začiatok nového ročníka Tipsport ligy, ale zároveň to ešte viac upevňuje plánovaný termín.

Bratislava 19. júna (TASR) - Uvoľnenie opatrenia o počte divákov na tribúnach je dobrá správa pre najvyššiu hokejovú súťaž. Člen Ligovej rady SZĽH pre Tipsport Ligu a zároveň šéf Pro-Hokeja Richard Lintner oceňuje rozhodnutie, ktoré v piatok oznámil predseda vlády SR Igor Matovič.

"Verím, že začiatkom októbra, keď sa začne Tipsport liga, privítame divákov v rámci neobmedzenej kapacity. Oceňujem priebeh celého procesu. Progresívny princíp je zachovaný. Z pôvodných päťsto divákov je tisíc a teraz je z tisíc už polovica štadiónov. Momentálne sa tešíme z toho, že situácia s koronavírusom sa upokojuje a veríme, že to bude takto pozitívne aj pokračovať. V takom prípade budú mať orgány zodpovedné za tieto rozhodnutia viac priestoru eliminovať takéto obmedzenia," povedal Lintner pre TASR a uviedol, že sezóna by mohla odštartovať 3. októbra.

Od 1. júla sú povolené športové súťažné podujatia s viac ako tisíc účastníkmi za podmienky dodržania šachovnicového sedenia, pričom je možné naplniť maximálne 50 percent kapacity štadióna. Podľa Lintnera je to zároveň pozitívny signál k potenciálnym partnerom klubov: "Obchod v profesionálnom športe má dve roviny. Prvá je v rámci predaja reklamy, druhou je predaj sezónnych permanentiek. Táto situácia je už pre predaj permanentných vstupeniek priaznivejšia. Zároveň však naďalej veríme, že situácia sa do októbra zmení natoľko, že nebude dôvod obmedzovať počty divákov na štadiónoch. Momentálne oceňujeme progresívny trend. Veríme, že to tak bude pokračovať aj naďalej."

Uvoľnenie opatrenia o počte návštevníkov síce nemá priamy vplyv na začiatok nového ročníka Tipsport ligy, ale zároveň to ešte viac upevňuje plánovaný termín. "Potvrdzuje to náš plán začať tipsportligovú sezónu 3. októbra. Uvoľnenie tohto opatrenia ešte umocňuje tento dátum. Ten dátum bude pre nás úplne ideálny štart," poznamenal Lintner pre TASR.