ONLINE: Slováci zdolali Bielorusov po predĺžení, hrdina Meszároš

Na snímke zľava asistent trénera Peter Oremus, tréner Slovenského tímu tréner Vladimír Vůjtek, asistent trénera Vladimír Országh a lekár Ján Grauzel sa tešia po zápase základnej B-skupiny Bielorusko - Slovenskona majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok
Dievča s vlajkami Slovenska a Bieloruska na lícach pred zápasom základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája Foto: TASR/Michal Svítok
Fanúšikovia Slovenska a Bieloruska pred zápasom základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok
Fanúšikovia Slovenska pred zápasom základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015 Foto: TASR/Michal Svítok

Andrej Meszároš strelil oba góly našej reprezentácie.

Ostrava 3. mája (TASR/Teraz.sk) - Slovákov dnes čakal už druhý zápas na svetovom šampionáte. V ostravskej ČEZ Aréne nastúpili o 16.15 h proti Bielorusku.

Slováci otvorili svoje účinkovanie na MS v Ostrave proti Dánom. V nervy drásajúcom dueli zvíťazili 4:3 po samostatných nájazdoch, keď o triumfe rozhodol Marko Daňo .

Bielorusko - Slovensko 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
52. S. Kosticyn (Kaľužnyj, A. Kosticyn) - 53. Meszároš (L. Hudáček, Dravecký), 62. Meszároš (Jurčo, Tatar).

*61:55 Slovensko dalo gól. Víťazný gól strelil Andrej MESZÁROŠ
*61:30 Krásne sólo Ďalogu, bez gólu
*61:00 Naši začali zostra. Vo veľkej šanci Gáborík, zo vzduchu dorážal Meszároš
*60:01 Začalo sa päťminútové predĺženie, ktoré sa hrá so štyrmi hokejistami na oboch stranách.

Gól Andreja Meszároša na 1:1
Slovenský obranca Andrej Meszároš strieľa gól brankárovi Kevinovi Lalandemu počas zápasu základnej B-skupiny Bielorusko - Slovenskona majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015

*60:00 Skončila sa tretia tretina. Zápas sa skončil 1:1. Nasleduje predĺženie tak ako v našom prvom dueli na šampionáte proti Dánom
*59:00 Mužstvá už kontrolujú hru. Nikto nechce urobiť chybu a inkasovať
*58:34 Nič podstatné sa v našom oslabení neudialo. Ubránili sme sa. Hráme už s piatimi hráčmi
*56:34 Bielorusko hrá presilovku. Za držanie odchádza na trestnú lavicu Graňák. Nepríjemné dve minúty pre nás tri minúty pred koncom zápasu
*52:31 Slovensko dalo gól. Na 1:1 vyrovnal Andrej MESZÁROŠ
*51:27 Bielorusko dalo gól. Nedáš dostaneš. Súper nás totálne rozobral Sergej KOSTICYN otvoril skóre zápasu do prázdnej brány

Gól Sergeja Kosticyna na 1:0
Bieloruský útočník Sergej Kosticyn prekonáva slovenského brankára Jána Laca počas zápasu základnej B-skupiny Bielorusko - Slovenskona majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015

*50:45 Bielorusi v plnom počte.
*50:00 Sersenova delovka. BARTOVIČOVA tretia gólová šanca, nedáva
*49:00 Hlásateľ hlási, že ostravská ČEZ Aréna je vypredaná
*48:45 Slvoensko hrá presilovku. Fantastický PÁNIK. Vybojoval faul cez troch brániacich Bielorusov. Lisovets ho zastavil len za cenu faulu
*47:00 Bielorusi betónujú, nedajú našim dýchať. Poctivo bránia. Tatar aj tak ešte na ľade zakončoval pred bieloruským gólmanom
*46:00 Divákov však nie je tak počuť ako včera.
*44:00 Bieloruský tlak pokračuje. Naši nevyhodili puk z obranného pásma. Bieloruský obranca ho zachytil. A opäť bolo po zbytočnej chybe horúco pred Lacom

Bob a Bobek, ktorí sú maskotmi svetového šampionátu
Maskoti Bob a Bobek pred zápasom základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015

Fotogaléria zo zápasu Bielorusko - Slovensko

*40:00 So zvukom sirény vystrelil jeden z našich hokejistov.Druhá tretina sa skončila. Poslednú dvadsaťminútovku začneme početnej prevahe. Tak nech to tam spadne
*39:42 Slovensko hrá presilovku. Na dve minúte si šiel oddýchnúť Volkov
*39:00 Bielorusi nemôžu našim vziať puk v ich obrannom pásme. Tak prichádza faul
*38:00 Obrovská šanca našich. Lalande čaruje v skrumáži prd svojou bránou. Najskôr vychytal Daňa, potom aj Kopeckého a Gáboríka.Naši tlačia, chcú pred záverom druhej tretiny streliť gól
*37:00 Libor Hudáček vybojoval za bránou Lalanda puk nahral Graňákovi, jeho pokus bieloruský gólman chytá
*35:00 Nepríjemní Bielorusi riadne znepríjemňujú život Jánovi Lacovi, chaldnokrvne odoláva
*33:23 Bielorusi v presilovke nič nevymysleli, tak sme prežili bez gólovej ukmy aj štvrtú oslabovku.
*32:00 DRAVECKÝ uchmatol v oslabení puk Bielorusom, nakorčuľoval pred Lalanda, ale nedal
*31:23 Bielorusko hrá presilovku. Rozhodcovia sa teraz upískli. Za vymyslený faul odchádza na dve minúty Mário Bližňák. Diváci pískajú
*31:00 Útočný apetít našich sa stupňuje. Brána Bieloruska je zakliata
*30:00 Kapitán Kopecký nevedomky tečoval, Lalande nevedel ako, ale puk kryl
*29:00 Krásna akcia Slovákov. Obranca JÁNOŠÍK z ľavej strany nedáva. V ďalšej šanci páli Jurčina. Skóre sa nemení
*28:00 Dve sľubné šance Bielorusov. Laco nič nevidel. Chýbali centimetre, aby si puk našiel cestu za Lacov chrbát
*27:00 Oba tímy skvele bránia a vyčkávajú na chyby
*25:00 Opäť sa prebudili aj diváci. Ženú našich dopredu. Stále čakáme na úvodný gól zápasu
*23:00 Naša aktivita sa stupňuje , Bielorusi sa ubránili len za cenu zakázaného uvoľnenia
*22:33 Ubránili sme sa. Gáborík naskakuje na ľad. Škoda, že sa puk k nemu nedostal
*21:30 Bielorusi sa už usadili v našom pásme, ale odolávame
*21:00 Obrovská šanca Slovákov v oslabení. Bližňák vystihol nahrávku Bielorusov. Nahral BARTOVIČOVI, ktorý nedal. Patrične sa na seba hnevá
*20:33 Bielorusko hrá presilovku. Situácia sa opakuje z prvej tretiny. Na začiatku druhej dvadsaťminútovky hráme opäť v oslabení. Na trestnú si sadol za hru vysokou hokejkou Marián Gáborík
*20:01 Začala sa druhá tretina

Marián Gáborík počas trestného strieľania
Slovenský útočník Marián Gáborík (vpravo) nepremieňa trestné strieľanie proti brankárovi Bieloruska Kevinovi Lalandovi počas zápasu základnej B-skupiny Bielorusko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Ostrava, 3. mája 2015
.

*20:00 Prvá tretina sa skončila. Bola rozkúskovaná častými vylúčeniami. Škoda, že sa Slovákom nepodarilo otvoriť skóre presilovke 5 na 3 a najmä v trestnom strieľaní Mariána Gáboríka, ktorý na šampionáte nepremenil už svoj tretí nájazd. Dvakrát bol neúspešný v zápase proti Dánsku v nájazdových rozstreloch
*19:50 Posledné striedanie patrilo Bielorusom. Ďalšími dvoma zákrokmi po chybe Meszároša zachraňoval Laco
*18:00 Aktivita našich sa stupňuje. Padne to tam konečne? Hrajú sa posledné dve minúty prvej tretiny. Lalande čaruje
*17:00 Obrovská šanca našich hokejistov. Dravecký po prihrávke Hudáčka Lalandova neprekonal
*15:00 Andrej Kosticyn nahral Sergejovi Kosticynovi a opäť skvelý Laco
*13:00 Máme streleckú prevahu vďaka presilovkám, ale na gól čakáme
*11:00 Opäť skvelý zákrok LACA. Po neprehľadnej situácii pred našou bránou mohol skóre otvoriť Kovyršin
*10:30 Zvládli sme aj druhé oslabenie. Mikuš je späť na ľade
*09:00 Bielorusi sa usadili v našom obrannom pásme. Naši obetovo bránia a Laco je ako vždy na mieste
*08:30 Bielorusko hrá presilovku. Rozhodca rozdáva tresty ako na bežiacom páse. Na trestnú lavicu si sadol Juraj MIKUŠ, ktorý musel hákovať Sergeja Kosticyna
*08:03 Hrá sa v plnom počte
*08:00 Krušné chvíle pred bieloruským gólmanom, ale zatiaľ odoláva aj našej najväčšej šanci v presilovke, ktorú mal Mário Bližnák
*06:30Obrovská šanca našich. Daňo nedal. Oj, ale sa iskrí pred bieloruským gólmanom. Rozhodca nám odpustil faul
*06:03 Slovensko hrá presilovku 5 na 3. Na trestnú lavicu mieri Kitarov
*04:31 Pokračuje sa v presilovke 5 na 4
*04:30 Máme šancu otvoriť skóre. Hlavný rozhodca odpískal TRESTNÉ STRIEĽANIE za držanie hokejky nášmu hokejistovi pred bieloruskou bránou. GÁBORÍK nedal
*04:25 Slovensko hrá prvú presilovku. Opäť skvelá práca štvrtého útoku na čele s Lušňákom
*03:20 Fanúšikovia kričia My chceme gól. Skoré oslabenie naštrbilo nasadzovanie našich formácii
*03:00 Bolestivo nastrelený Pánik
*02:27 Prečkali sme prvé oslabenie. Sme v plnom počte
*01:00 Hráme veľmi aktívne. Nedovoľujeme Bielorusom usadiť na dlhšiu chvíľu v našom pásme
*00:27 Bielorusko hrá prvú presilovku. Na trestnú lavicu odišiel Andrej Meszároš za hru vysokou hokejkou
*00:05 Opäť fantastická slovenská kulisa
*00:01 Zápas sa začal

Slováci nastúpili v bielych dresoch, bieloruskí hráči v červenom. Duel v ČEZ Aréne viedli hlavní rozhodcovia Timothy Mayer z USA a domáci Vladimír Šindler, čiarovými arbitrami boli Švéd Jimmy Dahmen a Američan Paul Carnathan.

XXXXXX

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek uzavrel pred nedeľňajším druhým zápasom v B-skupine MS s Bieloruskom (16.15 h) šampionátovú súpisku, keď na ňu dopísal útočné duo z Detroitu Tomáša Tatara a Tomáša Jurča ako i brankára Branislava Konráda a obrancu Ivana Baranku. Kouč tak už nečaká na prípadné príchody Mariána Hossu či Martina Marinčina.

Slovenské reprezentačné mužstvo posilnili detroitské krídla po vypadnutí Red Wings z play off NHL. Jurčo dorazil do Ostravy v sobotu neskoro večer a Tatar na druhý deň ráno.

Bieloruskí hokejisti otvorili účinkovanie na MS v Ostrave sobotňajším triumfom 4:2 nad Slovinskom a na tento výkon by chceli nadviazať aj dnes proti Slovensku.

Slováci narazili na "červeno-bielych" aj v záverečnej príprave, najprv im podľahli v Košiciach 4:5 po nájazdoch a následne vyhrali v Poprade vďaka štvorgólovému uragánu v prvej tretine 5:2. Na MS naposledy narazili na Bielorusov v Helsinkách 2012, v základnej skupine ich zdolali hladko 5:1 aj vďaka gólom Michela Miklíka a Tomáša Kopeckého.

Zostavy:

Bielorusko: Lalande – Usenko, Korobov (A), Kaľužnij (C), A. Kosticyn (A), S. Kosticyn – Stasenko, Jevenko, Drozd, Stas, Gavrus – Šinkevič, Lisovets, Kulakov, Stepanov, Kovyršin – Ustinenko, Demkov, Demagin, Kitarov, Volkov Tréner: Dave Lewis

Slovensko: Laco – Meszároš, Graňák (A), Gáborík, Kopecký (C), Daňo – Sersen, Jurčina, Pánik, Bližňák, Bartovič (A) – Mikuš, Ďaloga, Jurčo, Viedenský, Tatar – Jánošík – Dravecký, Surový, Hudáček, Lušňák