Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Hokej-MS20: Fíni opäť prehrali, Dánom stačilo na senzáciu 10 striel

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Fínski hokejisti nezvládli ani druhé vystúpenie na juniorských MS v Kanade, keď po prekvapivej prehre 1:2 s Českom senzačne podľahli aj Dánsku 2:3.

Montreal 28. decembra (TASR) - Fínski hokejisti nezvládli ani druhé vystúpenie na juniorských MS v Kanade, keď po prekvapivej prehre 1:2 s Českom senzačne podľahli aj Dánsku 2:3. V 36. minúte stretnutia prehrávali už 0:3, a hoci sa v tretej tretine postarali o zníženie Urho Vaakanainen s Kasperom Björkqvistom, na vyrovnanie už obhajcovia titulu nedosiahli. Dánov pritom prestrieľali v pomere 36:10. Po dvoch zápasoch tak patrí Suomi v A-skupine posledná piata priečka s nulovým bodovým ziskom.

Pre Dánov to bolo len tretie víťazstvo v elitnej kategórii svetových juniorských šampionátov, prvé nad súperom zvučného mena. Dosiaľ zdolali dvakrát len švajčiarskych rovesníkov - 30. decembra 2014 triumfovali 4:3 pp a sn a vlani 27. decembra 2:1. Hrdinom utorňajšieho večera v Montreale sa stal brankár Kasper Krog, ktorý zaznamenal 34 úspešných zákrokov.

V "béčku" potvrdili Rusi úlohu veľkého favorita a nováčika elitnej kategórie z Lotyšska rozstrieľali 9:1. Hetrikom sa blysol Kirill Kaprizov, ktorý k trojgólovému zápisu pridal aj dve asistencie.

A-skupina

Dánsko - Fínsko 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Góly: 6. Boysen, 18. Madsen, 36. Blichfeld - 45. Vaakanainen, 56. Björkqvist

B-skupina

Lotyšsko - Rusko 1:9 (0:3, 1:3, 0:3)

Góly: 24. Balcers - 6. Jurtaikin, 13. Polunin, 18. Karnauchov, 21. Kaprizov, 25. Polunin, 26. Beľajev, 47. Kaprizov, 50. Trenin, 57. Kaprizov