Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Švédi otočili v závere a porazili Fínsko vo štvrťfinále MS do 20 rokov

Švédsky hokejista Calle Odelius (vľavo) a fínsky hokejista Kalle Vaisanen počas štvrtfinále majstrovstiev sveta do 20 rokov Fínsko - Švédsko 2. januára 2023 v kanadskom Monctone. Foto: TASR/AP

Víťazný gól strelil v oslabení Victor Stjernborg.

Moncton 2. januára (TASR) - Hokejisti USA sú po Švédsku a Česku tretí semifinalisti MS hráčov do 20 rokov. Vo štvrťfinálovom zápase deklasovali Nemecko 11:1. Úlohu favorita potvrdzovali od úvodu zápasu a v 9. minúte mali už trojgólový náskok.

V druhej časti definitívne zlomili odpor súpera, ktorému v nej strelili ďalších päť gólov. Gólový sumár zápasu uzavrel nemecký útočník Luca Hauf, ktorý v oslabení strelil jediný gól svojho tímu. Päť bodov za asistencie nazbieral obranca Ryan Ufko, hetrikom a asistenciou sa prezentoval Logan Cooley. Jedným z dvojice hlavných rozhodcov bol Slovák Tomáš Hronský, v dvojici čiarových figuroval Daniel Konc.

V úvodnom štvrťfinále si Švédi poradili v severskom derby s obhajcami strieborných medailí Fínmi 3:2 po tom, čo nepriaznivé skóre 2:3 otočili gólmi v 57. a 59. minúte.

Víťazný gól Švédov strelil v oslabení Victor Stjernborg. Fíni mali výraznú streleckú prevahu 35:20 a v zápase viedli 1:0 aj 2:1, no napokon sa pre nich turnaj skončil už vo štvrťfinále.

Česi nedali šancu Švajčiarom, ktorých deklasovali 9:1. Od 1. minúty síce zverenci Radima Rulíka prehrávali, no potom predviedli famózny gólostroj. Štyri body za dva góly a dve asistencie si pripísal krídelník prvého útoku Jiří Kulich.

MS hráčov do 20 rokov:

štvrťfinále

Fínsko - Švédsko 2:3
(1:1, 0:0, 1:2)
Góly: 4. Kapanen (Kemell, Koivunen), 45. Huuhtanen (Miettinen) - 17. Carlsson (Jansson, Bystedt), 57. Carlsson (Bystedt, Wagner), 59. Stjernborg

Česko - Švajčiarsko 9:1 (3:1, 4:0, 2:0)
Góly: 3. Kulich (Svozil, Suchánek), 8. Marcel, 10. Hauser (Marcel, Kos), 21. Jiříček (Kulich), 26. Kulich (Šalé, Brabenec), 34. Szturc (Svozil, Brabenec), 39. Šalé (Kulich), 44. Marcel (Čech, Ticháček), 45. Szturc (Ticháček, Jiříček) – 1. Robin

USA - Nemecko 11:1 (3:0, 5:0, 3:1)
Góly: 4. Cooley (Ufko, Snuggerud), 9. Snuggerud (Ufko, Lucius), 9. Savage (Ufko, Peart), 30. Blake (Lucius, McGroarty), 32. Cooley (Ufko, Peart), 32. Gauthier (Mittelstadt), 36. Savage (Brindley, Mittelstadt), 38. Gauthier (Snuggerud, Cooley), 45. Connors (Duke, Hutson), 47. Cooley (Gauthier, Mittelstadt), 49. Duke (Ufko, Boucher) - 57. Hauf