< sekcia Šport

Rozpis štvrtkových šlágrov je hotový

Ilustračné foto. Foto: TASR

Švédi ako obhajcovia titulu narazia na Fínsko, druhé mužstvo košickej A-skupiny a tak z bojov o medaily určite vypadne jeden z dvojice bratislavských finalistov z roku 2011.

Bratislava 21. mája (TASR) - Ruskí hokejisti sa vo štvrťfinále 83. MS stretnú v Bratislave s USA. Ako víťazi B-skupiny budú proti štvrtému tímu košickej A-skupiny hrať o 16:15. O 20:15 nastúpia Česi s Nemeckom, lebo ako druhí v "béčku" zostávajú v hlavnom dejisku šampionátu. Nemecko na východe republiky skončilo tretie.

Švédi ako obhajcovia titulu narazia na Fínsko, druhé mužstvo košickej A-skupiny a tak z bojov o medaily určite vypadne jeden z dvojice bratislavských finalistov z roku 2011. "Suomi" vtedy zdolali "Sverige" 6:1.

To bude druhé štvrťfinále v Košiciach, to prvé zvedú víťazná Kanada a Švajčiari, ktorí z Bratislavy pricestujú ako štvrtý tím tabuľky. Presný časový rozpis definizoval direktoriát turnaja na okamžitom zasadnutí a zohľadnil televízne priority.

Vedenie turnaja v prvý hrací deň určilo zmenu formátu sobotného semifinále, najvyššie nasadený postupujúci tím sa stretne s najnižšie nasadeným a zvyšná dvojica spolu. Vopred sa tak nedá určiť pavúk, Kľúč nasadenia sa odvodzuje od umiestnenia v základnej skupine, pri zhode ďalej rozhoduje počet nazbieraných bodov, skóre, počet strelených gólov, respektíve pozícia v predšampionátovom rebríčku IIHF.Štvrťfinále, štvrtok 23. mája:


16:15 - Rusko - USA (Bratislava), Kanada - Švajčiarsko (Košice)

20.15 - Česko - Nemecko (Bratislava), Fínsko - Švédsko (Košice)