Quantcast
< sekcia Šport

Nemec nazbieral 4 body: Ukázali sme, na čo máme

Na snímke vľavo premiérový strelec Šimon Nemec a vpravo usmievajúci sa tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay po víťazstve 7:1 nad Dánskom po zápase A-skupiny Slovensko - Dánsko na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 24. mája 2022 v Helsinkách. Foto: TASR Martin Baumann

Zverencov Craiga Ramsayho naštartoval kapitán Tomáš Tatar, najmä jeho druhý gól bol ukážkový.

Helsinki 24. mája (TASR) - Obranca Šimon Nemec sa stal desiatym hráčom Slovenska na prebiehajúcich MS vo Fínsku, ktorý sa premiérovo zapísal do streleckej listiny na tomto vrcholnom turnaji. Prvé góly na šampionáte predtým strelili Juraj Slafkovský, Pavol Regenda, Martin Fehérváry, Miloš Roman, Andrej Kollár, Samuel Takáč, Adam Sýkora, Alex Tamáši a Mislav Rosandič. Aj jeho zásluhou slovenskí hokejisti postúpili do štvrťfinále po víťazstve 7:1 nad Dánskom.

Nemec zvyšoval v zápase na 6:1 v tretej tretine. "Odľahlo mi. Predtým mi brankár chytil dve strely. Som rád, že sa to podarilo, ale tŕpol som, keď sa ešte gól overoval na videu. Ale videl som na kocke, že ho musia uznať," uviedol 18-ročný obranca.

Okrem gólu zaznamenal Nemec aj tri asistencie, k svojmu výkonu uviedol: "Som rád za body, ale výsledok 7:1 teší viac. Ale môj výkon bol jeden z tých lepších, ktoré som predviedol. Tu na MS hrám tak vyspelejšie, nedá sa hrať bezhlavo na takomto fóre."

Slováci mali duel pod kontrolou po celý čas, súpera prakticky až na pár momentov k ničomu nepustili. "Dáni predtým výborne bránili a my sme im dali sedmičku. Takže sme ukázali, na čo máme na tomto turnaji," povedal Nemec. Dodal, že na severanoch bolo vidieť, že majú v nohách ťažký zápas s Kanadou: "Mali ťažký program a bolo treba na nich vybehnúť. Dali sme im dva góly a už sa nedokázali nadýchnuť."

Zverencov Craiga Ramsayho naštartoval kapitán Tomáš Tatar, najmä jeho druhý gól bol ukážkový. "Mal aj šance na hetrik a napriek tomu prihrával. Tým ukázal, aký je človek a líder," povedal mladý obranca.

Na snímke Tomáš Tatar (Slovensko) oslavuje úvodný gól v zápase A-skupiny Dánsko - Francúzsko na 85. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 24. mája 2022 v Helsinkách.
Foto: TASR - Martin Baumann


K triumfu pomohol aj brankár Adam Húska, ktorý mal 24 úspešných zákrokov. "Po zranení Rybára nás drží už 5 zápasov, aj keď niektoré nám nevyšli výsledkovo. Ale chytal fantasticky a sme radi, že na ňom môžeme stavať," pochválil Nemec spoluhráča.

Súper Slovákov vo štvrťfinále bol po zápase s Dánskom ešte neznámy, Nemec si však želal Fínov: "Teším sa na peknú halu a keby sme hrali proti Fínom a bola by plná hala, tak by to bol o to väčší zážitok. Uvidíme."/vyslaný redaktor TASR/