Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Budaj dostal druhýkrát šancu v bránke Montrealu, druhýkrát päť gólov

Prekonaný brankár Peter Budaj z Montrealu Canadiens Foto: TASR/AP Photo/David Duprey

V drese Detroitu si mladý Tatar otvoril bodový účet, keď asistoval pri góle. Presadili sa aj Gáborík a Hossa.

New York 8. februára (TASR) - Slovenský hokejový útočník v službách Detroitu Red Wings Tomáš Tatar si v zámorskej NHL v noci na piatok otvoril v tejto sezóne svoj bodový účet. Vo svojom druhom zápase skráteného ročníka proti St. Louis si pripísal na konto jednu asistenciu a prispel tak k výhre mužstva 5:1. Na ľade strávil 14:15 min, na súperovho brankára vyslal dve strely a zaznamenal jeden plusový bod.

Detroit podržal mladý český brankár Petr Mrázek, ktorý odohral svoj premiérový zápas v profilige a zaznamenal 96,3-percentnú úspešnosť zákrokov. "Vôbec nepanikáril, celý zápas bol sústredený. Mal kontrolu nad dorážkami a chytal naozaj dobre," pochválil mladého spoluhráča obranca Niklas Kronwall. "Bol naozaj dobrý. Mal všetko pod kontrolou," pridal sa tréner Mike Babcock.

Marián Gáborík sa proti NY Islanders presadil jedným gólom, ktorým v 15. minúte zvýšil vedenie tímu na 2:0. Jazdci napokon vyhrali 4:1. Pre slovenského kanoniera to bol šiesty gól a deviaty bod v sezóne.

Jeden bod za asistenciu si pripísal aj útočník Chicaga Marián Hossa vo víťaznom súboji 6:2 s Phoenixom na jeho ľade. Pre "jastrabov" to bolo už tretie víťazstvo v rade a celkovo deviate v sezóne, takže s 20 bodmi kraľujú tabuľke Západnej konferencie. Pod triumf sa výraznou mierou podpísali dvaja trojbodový Patrickovia. Kane strelil dva góly a pridal jednu asistenciu, Sharp zaznamenal tri gólové prihrávky. Chicago prakticky rozhodlo zápas už v prvej tretine, keď strelilo štyri góly. "Nemohli sme si želať lepšiu úvodnú tretinu. Bola to zábava," uviedol Kane.

Peter Budaj dostal v Buffale svoju druhú šancu stáť v bránke Canadiens, jeho mužstvo ale prehralo 4:5 po samostatných nájazdoch. Budaj čelil 40 súperovým strelám a jeho úspešnosť zákrokov po 125 odchytaných minútach predstavuje 86,6 percent. V drese Buffala opäť žiaril rakúsky kanonier Thomas Vanek, ktorý strelil dva góly a po desiatich zápasoch prebiehajúcej sezóny má na konte už 21 bodov (10+11). "Má obrovský talent. Vie, kam si má nakorčuľovať a keď má formu, niekedy je nezastaviteľný," pochválil svojho zverenca tréner Buffala Lindy Ruff.

Piate víťazstvo v rade si pripísali hráči Pittsburghu, ktorí zdolali Washington 5:2. Penguins rozhodli v druhej tretine, v ktorej strelili všetkých päť gólov. Domácich potiahli hviezdni útočníci Jevgenij Malkin a Sidney Crosby, keď si obaja do štatistík pripísali po jednom góle a dvoch asistenciách. "Tučniaci" sa vďaka triumfu posunuli na čelo tabuľky Východnej konferencie. "Všetko ide ako má. Všetci v klube sa cítia dobre. Nestáva sa to často, no keď to príde, beriete to," povedal útočník Pascal Dupuis. "Sme spokojní s tým, ako momentálne hráme. Veríme si a vieme, že na konci zápasu dosiahneme výsledok, ktorý chceme," dodal Crosby.

sumáre:

BUFFALO - MONTREAL 5:4 pp a sn (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 5. Ott, 34. Ennis, 48. Vanek, 60. Vanek, rozh. nájazd: Pominville - 5. Plekanec, 33. Gallagher, 39. Subban, 41. Plekanec. Brankári: Miller - BUDAJ, strely na bránku: 40:32. Divákov: 18.866.

NEW JERSEY - TAMPA BAY 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Góly: 24. Henrique, 38. Kovaľčuk, 56. Greene, 56. Eliáš - 34. Thompson, 58. Carle. Brankári: Brodeur - Lindbäck, strely na bránku: 27:19. Diváci: 14.802.

NY RANGERS - NY ISLANDERS 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 2. Miller, 15. GÁBORÍK, 39. Miller, 58. McDonagh - 32. Tavares. Brankári: Lundqvist - Nabokov, strely na bránku: 25:28. Diváci: 17.200.

PHILADELPHIA - FLORIDA 2:3 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 12. Voráček, 23. Read - 11. Skille, 49. Weiss, rozh. nájazd: Huberdeau. Brankári: Theodore - Bryzgalov, strely na bránku: 32:24. Diváci: 19.616.

PITTSBURGH - WASHINGTON 5:2 (0:1, 5:0, 0:1)

Góly: 27. Malkin, 33. Dupuis, 37. Neal, 37. Cooke, 40. Crosby - 5. Ribeiro, 49. Ovečkin. Brankári: Fleury - Neuvirth (33. Holtby), strely na bránku: 28:25. Diváci: 18.650.

COLUMBUS - CALGARY 3:4 pp (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 5. Calvert, 10. Letestu, 51. Prospal - 5. Červenka, 34. Backlund, 49. Stempniak, 62. Tanguay. Brankári: Bobrovskij - Irving, strely na bránku: 29:30. Diváci: 10.484.

OTTAWA - CAROLINA 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 19. Karlsson, 37. Alfredsson - 33. Larose, 53. Siomin, 63. Harrison. Brankári: Anderson - Ward, strely na bránku: 47:26. Diváci: 17.337.

WINNIPEG - TORONTO 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 24. Redmond, 44. Ladd - 27. Bozak, 55. Frattin, 56. Kessel. Brankári: Pavelec - Reimer, strely na bránku: 25:18. Diváci: 15.004.

ST. LOUIS - DETROIT 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Góly: 36. Pietrangelo - 6. Cleary (TATAR), 12. Kindl, 38. Emmerton, 40. Brunner, 54. Filppula. Brankári: Elliott - Mrázek, strely na bránku: 27:29. Diváci: 17.699.

NASHVILLE - LOS ANGELES 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 3. Bourque, 28. Wilson, 34. Wilson. Brankári: Rinne - Quick, strely na bránku: 14:32. Diváci: 17.113.

MINNESOTA - VANCOUVER 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Góly: 48. Gilbert - 10. D. Sedin, 15. Higgins, 38. Raymond, 39. Hansen. Brankári: Bäckström (40. Harding) - Schneider, strely na bránku: 23:22. Diváci: 18.352.

PHOENIX - CHICAGO 2:6 (0:4, 1:2, 1:0)

Góly: 26. Hanzal, 59. Torres - 9. Stalberg, 15. Kane, 18. Bolland, 19. Kane, 33. Toews (HOSSA), 36. Bickell. Brankári: Smith (36. Labarbera) - Emery, strely na bránku: 24:33. Diváci: 15.096.