< sekcia Šport

Hokejisti SR do 16 rokov prehrali na Wolfgang Rud Cup-e aj s Ruskom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Zverenci trénera Radoslava Hecla tak v skupine obsadili posledné 4. miesto a v sobotu zabojujú o bronz proti zdolanému z posledného duelu skupiny medzi Salzburgom a Českom.

Salzburg 31. augusta (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 16 rokov prehrali aj v treťom zápase na turnaji Wolfgang Rud Cup v Salzburgu s Ruskom vysoko 1:5.

Zverenci trénera Radoslava Hecla tak v skupine obsadili posledné 4. miesto a v sobotu zabojujú o bronz proti zdolanému z posledného duelu skupiny medzi Salzburgom a Českom.

SR 16 – Rusko 16 1:5 (0:1, 0:4, 1:0)
Gól SR:
56. Štefančík


Hlas po zápase (SZĽH):

Radoslav Hecl, tréner SR 16: "Do zápasu s Ruskom sme nastupovali s určitými zmenami systému, ktoré sme museli urobiť na základe predchádzajúcich dvoch zápasov, ktoré nám nevyšli podľa našich predstáv. S Ruskom sme začali hrať aktívne v strednom pásme, vďaka čomu sme im neumožňovali rýchle prieniky do nášho obranného pásma. To Rusi nečakali, v dôsledku čoho začali byť trochu nervózni. Škoda, že sme prvú tretinu neudržali na nulu a po celkom lacnom góle z konca tretiny sa Rusi dostali do 'laufu'. Napriek nepriaznivému výsledku chlapci odviedli kus výbornej roboty a podali doposiaľ najlepší výkon na turnaji. Podarilo sa splniť aj malý cieľ, ktorý sme si dali do tretej tretiny a to neinkasovať. Naopak sami sme mali množstvo šancí na skrášlenie výsledku, žiaľ, využili sme iba jednu. Je veľká škoda, že enormná snaha chlapcov bola odzrkadlená len jediným gólom. Je to však pre nás dôvod, aby sme popracovali na efektivite nášho herného systému. Tento zápas napriek prehre hodnotím pozitívne, po ňom sme aj chlapcom v šanti poďakovali za ich výkon. Proti takémuto kvalitnému súperovi, ktorý prišiel v plnej sile aj s hráčmi z moskovského a petrohradského regiónu, je takýto výsledok slušný."