Piatok 17. máj 2024Meniny má Gizela

Hokejisti HC 19 Humenné vyhrali na vlastnom ľade nad Popradom 4:3

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Do zápasu vstúpili lepšie domáci, ktorí sa už po troch minútach ujali vedenia zásluhou Horváta.

Humenné 3. novembra (TASR) - Hokejisti HC 19 Humenné vyhrali v rámci piatkového 16. kola Tipos extraligy na vlastnom ľade nad Popradom 4:3. Nováčik zaznamenal prvé víťazstvo po piatich prehrách a v tabuľke ostáva na poslednom mieste. Poprad pokračuje v nevyrovnaných výkonoch a v tabuľke mu patrí 9. priečka.

Do zápasu vstúpili lepšie domáci, ktorí sa už po troch minútach ujali vedenia zásluhou Horváta. Síce boli Popradčania v druhej tretine lepší, inkasovali na jej začiatku aj druhý gól, keď sa presadil Linet. Až po tridsiatich odohraných minútach musel vyťahovať puk spoza seba Galimov po využitej presilovej hre Američana Dmowského, na ktorého nadviazal o sedem minút neskôr Kukuča a skóre bolo vyrovnané. V poslednej tretine riadneho hracieho času na popradskú otočku po druhom Kukučovom góle v zápase domáci zareagovali presným zásahom tiež dvojgólovým Horvátom. Poslednú bodku malo predsa Humenné, keď trojbodový zisk Zemplínčanom zabezpečil päť sekúnd pred koncom Pereskokov.

HC 19 Humenné – HK Poprad 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Góly: 3. Horvát (Krajňák, Novický), 22. Linet (Meliško, Kriška), 54 Horvát (Vaško), 60 Pereskokov. – 30. Dmowski (Svitana, Kukuča), 37. Kukuča (Coulter, Dmowski), 47. Kukuča (Coulter, Dmowski). Rozhodovali: Krajčík, Korba - Tichý, Ordzovenský, vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Humenné: Galimov - Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický, Thomka - Šoltés, Kuru, Vaško - Lapšanský, Pavlovs, Pereskokov - Handlovský, Linet, Kriška - Michalík, Krajňák, Horvát

Poprad: Valluš - Brejčák, Brincko, Betker, McFadden, Kotvan, Turan, Drgoň - Kundrik, Mlynarovič, Svitana - Dmowski, Coulter, Kukuča - Jendek, Urbánek, Šotek - Paločko, Suchý, Peresunko