Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Nitra prekvapujúco zvíťazila na ľade Slovana Bratislava 2:3 pp

Na snímke hráči Nitry sa tešia z gólu počas zápasu 28. kola Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - HK Nitra v Bratislave 10. januára 2023. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Nitra išla do vedenia v 8. minúte, keď sa presadil Adam Sýkora a v 29. zveľadil ich náskok Jake Elmer.

Bratislava 10. januára (TASR) - Hokejisti Nitry zvíťazili v zápase 28. kola Tipos extraligy na ľade bratislavského Slovana 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. V nich zabezpečil Nitre dva body Filip Krivošík. "Corgoni" uspeli proti Slovanu po sérii šiestich prehier vo vzájomných dueloch.

Nitra išla do vedenia v 8. minúte, keď sa presadil Adam Sýkora a v 29. zveľadil ich náskok Jake Elmer. Slovan však udrel dvakrát po druhej prestávke. Oba góly padli v presilových hrách a postarali sa o ne Samuel Takáč a Brant Harris. Krivošík rozhodol o výhre hostí vo štvrtej sérii nájazdov. Slovan figuruje na druhom mieste so stratou jedného bodu na vedúci Zvolen. Nitra je predposledná a má päťbodový náskok pred Prešovom, ktorý má však dva duely k dobru.

TEL - 28. kolo:

HC Slovan Bratislava – HK Nitra 2:3 pp a sn (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 44. Takáč (MacKenzie, Harris), 46. Harris (Pecararo, MacKenzie) - 8. Sýkora (Bodák), 29. Elmer (Gill, Sýkora), rozhod. sam. nájazd: Krivošík. Rozhodovali: Stano, Novák – D. Konc ml., Gegáň, vylúčení: 5:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3066 divákov.

Slovan: Hlavaj – Golian, MacKenzie, Ackered, Maier, Sersen, Gachulinec, Fereta – Takáč, Harris, Pecararo – Török, Zigo, Fominych – T. Matoušek, Kytnár, Lukošík – Šotek, Preisinger, Petriska

Nitra: Kašík – Rais, Bodák, Gajdoš, Green, Pupák, Vitáloš – Čederle, Buncis, Krivošík – A. Sýkora, Gill, Elmer – Pekarčík, Hrnka, Duke – Knies, Lacka, Drábek – Tvrdoň