Sobota 11. máj 2024Meniny má Blažena

Hokejisti HK Nitra zvíťazili nad Duklou Trenčín 4:1

Na snímke radosť hráčov Nitry po góle v zápase 37. kola hokejovej Tipos extraligy medzi HK Nitra - HK DUKLA Trenčín 19. januára 2024 v Nitre. Foto: TASR Henrich Mišovič

Aktívnejší vstup do stretnutia mali hostia, no góly strieľali iba Nitrania. V 16. minúte sa v rozmedzí 21 sekúnd presadili legionári Sahir Gill a Robby Jackson.

Nitra 19. januára (TASR) - Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatkovom stretnutí 37. kola Tipos extraligy nad Duklou Trenčín 4:1. Tohtosezónnu vzájomnú bilanciu proti Trenčanom vylepšili už na 5:0. Nitrania sa v tabuľke posunuli na štvrté miesto pred Michalovce, Trenčínu patrí naďalej 10. priečka.

Aktívnejší vstup do stretnutia mali hostia, no góly strieľali iba Nitrania. V 16. minúte sa v rozmedzí 21 sekúnd presadili legionári Sahir Gill a Robby Jackson. Domácim v prostrednej časti dvakrát pomohla žŕdka pri zakončeniach Petra Sojčíka a Jonathana Charbonneaua. Hostia navyše nezvládli úvod tretej časti, keď už po 25 sekundách zvýšil na rozdiel troch gólov Miloš Bubela a ďalší presný zásah zaznamenal Jackson. Defenzíva Nitry nepodržala svojho brankára Samiho Aittokallia v 57. minúte, keď dovolila hosťujúcemu Šimonovi Petrášovi na dvakrát skórovať a prekaziť fínskemu brankárovi druhé čisté konto v sezóne.

Tipos extraliga - 37. kolo:

HK Nitra - HK Dukla Trenčín 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 16. Gill (Bubela, Buček), 16. Jackson (Gates), 41. Bubela (Mezei, Buček), 44. Jackson (Gajdoš, Gates) - 57. Petráš (Baláž, Immo). Rozhodovali: Jobbágy, Goga - Orolin, Bogdaň, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 2772 divákov.

Nitra: Aittokallio – Mezei, Cotton, Gajdoš, Bača, Stacha, Vitáloš, Valent – Buček, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Bajtek, Hrnka, Chrenko - A. Nemec

Trenčín: LaCouvee (44. Borák) – Kupec, Pietroniro, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Hrenák, Feranec – Immo, Baláž, Š. Petráš – D. Hudec, Conway, Charbonneau – Škvarek, Sojčík, M. Sloboda – Krajčovič, J. Mikúš, Giľák