Slovan porazil Liptovský Mikuláš v 18. kole TEL 4:3 po predĺžení

Na archívnej snímke hráči HC Slovan Bratislava 19. novembra 2021 v Michalovciach. Foto: TASR - Roman Hanc

Liptáci sú so 14 bodmi na poslednej 12. priečke.

Liptovský Mikuláš 21. novembra (TASR) - Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v 18. kole Tipos extraligy na ľade MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil obranca Matt MacKenzie. Slovanisti si víťazstvom upevnili priebežnú prvú priečku a po 18 odohratých zápasoch majú na konte 36 bodov. Liptáci sú so 14 bodmi na poslednej 12. priečke.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 3:4 pp

(0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 23. Obdržálek (Värttinen, Ventelä), 26. Kriška (Ventelä, Hovorka), 54. Paločko (Ilenčík, Mezovský), 65. MacKenzie (Harris) - 4. Yogan (Valach, Kytnár), 17. Harris (Yogan), 31. Jääskeläinen. Rozhodovali: Smrek, Korba - Gegáň, Frimmel, vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 100 divákov.

Liptovský Mikuláš: Kozel - Ventelä, Värttinen, Šepelev, Salija, Ilenčík, Mezovský, J. Nemec - Kriška, Hovorka, Obdržálek - Petráš, Walega, Jurík - Uhrík, Murček, Paločko - Haluška, Kalousek, Dunčko

Slovan Bratislava: Windsor - MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Beňo - Takáč, Rapuzzi, Fominych - Gašpar, Harris, Jääskeläinen - Yogan, Kytnár, Matoušek - Šotek, Bezák, Sukeľ

V drese domácich premiérovo nastúpil útočník Michal Murček, ktorého Liptáci získali na striedavé štarty z HK Martin. Hostia išli do vedenia v 4. minúte, keď brankár Kozel vyrazil strelu Valacha priamo pred pohotového Yogana - 0:1. Hostia mali v prvej tretine hru pod kontrolou, boli strelecky aktívnejší a prevahu potvrdili druhým gólom. Vylúčenie Walegu potrestal v 17. minúte Harris, ktorý tečoval Yoganovu prihrávku - 0:2.

Druhá tretina priniesla 8 menších trestov a aj vyrovnanie domácich na 2:2. Obdržálek v 23. minúte využil presilovku o dvoch hráčov, keď zužitkoval prihrávku Värttinena - 1:2. V 26. minúte vyšla Liptákom aj početná výhoda o jedného hráča, v ktorej Kriškova strela prešla za brankára hostí Windsora - 2:2. Krátko na to však za nedisciplinovanosť pykali aj domáci. Vylúčenie Paločka ešte prežili bez inkasovaného gólu, no po treste za veľa hráčov na ľade inkasovali gól od Jääskeläinena, ktorý využil zakrytý výhľad Kozela - 2:3. Aj ďalšie presilovky v druhej časti priniesli zaujímavé momenty, ale skóre sa v nich nezmenilo.

Hostia síce v úvode druhej časti ubránili ďalšie dve oslabenia, ale v 54. minúte sa Liptáci dočkali vyrovnania. Ilenčík nahodil puk od modrej čiary a Paločko ho usmernil za Windsora - 3:3.

O víťazstve hostí rozhodol v závere predĺženia obranca MacKenzie, keď spoza hráčov prestrelil Kozela - 3:4.

Povedali po zápase:

Milan Jančuška, tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš: "Nadviazali sme na výkon s Nitrou. Hráčov musím pochváliť. Bojovali, snažili sa. Lídrovi sme boli vyrovnaný súper. V prvej polovici zápasu sme hrali dobre v presilovkách, v druhej to už nebolo ono. Potom nám už chýbala dynamika a viac streľby. Aj tak si však myslím, že bod berieme. Škoda, že sme po chybe v predĺžení dostali gól. Myslím si však, že dnešný zápas bude pre nás povzbudením do ďalších stretnutí."

Róbert Döme, tréner HC Slovan Bratislava: "Mali sme príležitosti preklopiť zápas na našu stranu. Hra z našej strany bola vlažná. Mali sme nejaké náznaky tlaku, ale celkovo sme nehrali tak ako sme chceli. Našli sme síce cestu ako vyhrať zápas, ale musíme sa zlepšiť."

Michalovce zdolali v 18. kole TEL Spišskú Novú Ves 4:2

Na snímke tréner HK Spišská Nová Ves Miroslav Mosnár v zápase 18. kola hokejovej Tipos extraligy HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce v Spišskej Novej Vsi v nedeľu 21. novembra 2021.
Spišská Nová Ves 21. novembra (TASR) - Hokejisti HK Spišská N/Ves prehrali v 18. kole Tipos extraligy doma s HK Dukla Ingema Michalovce 2:4.

HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce 2:4

(1:1, 0:1, 1:2)

Góly: 5. Kuru (Nieminen, Atwal), 60. Vartovník (Giľák, Hamráček) - 3. Suja (Faith, Regenda), 38. Kukuča (Cameranesi), 59. Galamboš (Williams), 60. Kukuča (Macejko). Rozhodovali: Kalina, Krajčík- Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 6:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 100 divákov

Spišská Nová Ves: Melicherčík, (Surák) – Petgrave, Malina, Ouellet - Beaudry, Atwal, Ordzovenský, Romaňák, Česánek, Tomala – Štrauch, Vrábeľ, Majdan- Nieminen, Kuru, Rapáč - Hamráček, Tyczynkí, Ščurko - Vartovník, Giľák

Michalovce: Kaarlehto ,Williams - Macejko, Bokroš, Mudrák, Gajdoš, Ťavoda, Mihalik, Hajnik, Stripai – Keränen, Mráz, Cameranesi- Regenda, Suja, Faith – Kukuča, Buc, Žitný- Chalupa, Galamboš, Mašlonka

Zápas sa začal tlakom domácich. Hostia sa nevedeli dostať z tretiny, ale po rýchlom protiútoku bolo 0:1, skóroval Suja. Domáci pokračovali v tlaku a Kuru vyrovnal na 1:1. V 16. minúte hostia nevyužili výhodu presilovky a stav sa pred prestávkou už nezmenil. Druhú tretinu začali lepšie hostia, pribudli aj vylúčenia, ale bez gólového efektu. V závere druhej tretiny sa hosťom podarilo streliť druhý gól zásluhou Kukuču. V poslednej tretine domáci pridali na dôraze, ale gól sa im nepodarilo streliť. V 58. minúte Spišská odvolala brankára a hostia zvýšili náskok gólom Galamboša, ďalší zásah do prázdnej bránky potom pridal Kukuča. Niekoľko sekúnd pred koncom domáci Vartovník upravil na 2:4.

Miroslav Mosnár, tréner Spišskej Novej Vsi: "V zápase sme odovzdali všetko, čo sme vedeli. Prvé dva góly sme dostali z prečíslenia. V závere sme sa snažili v hre 6:5, dostali sme nešťastný gól. Dohrávali sme bez brankára. Záverečný gól sedem sekúnd do bránky hostí nič neriešil. Nemôžem hráčom nič vyčítať. Chýbalo nám šťastie v koncovke, súper bol lepší a najmä efektívnejší."

Tomek Valtonen, tréner Dukly: "Bol to náročný zápas. Nie som spokojný s hrou, tešia ma však tri body. Do mužstva prišli Buc a Faith, ale oni sa ešte musia s ostatnými zohrať. Verím, že to bude z našej strany lepšie."

Nové Zámky zdolali Trenčín 2:1

Na snímke tréner HC Nové Zámky Gergely Majoross dáva pokyny hráčom počas oddychového času v zápase 18. kola Tipos extraligy HK Dukla Trenčín - HC Nové Zámky, 21. novembra 2021 v Trenčíne.

Hokejisti HK Dukla Trenčín prehrali v 18. kole Tipos extraligy na domácom ľade s HC Nové Zámky 1:2.

HK Dukla Trenčín - HC Nové Zámky 1:2

(1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 13. Berisha (Krajč, Kudla) – 20. Jackson, 28. Šiška (Roman), vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:O, oslabenia 0:2

Trenčín: Bowns – Lemcke, Kudla, E. Švec, Starosta, Chovan, Nemčík, Martiška, Nátny – Tybor, Rehuš, Bezúch – Hudec, Paukovček, Honzek – Krajč, J. Švec, Berisha – Krajčovič, Mikyska, Beták

Nové Zámky: Mičík – Hatala, Bull, Fereta, Holenda, Ligas, Roman, Mišiak – Varga, Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – Kurbatov, Fetkovič, Ondrušek – Tóth, Ferényi, Hrabčák

Trenčania začali aktívne a už v 3. minúte sa mohli ujať vedenia, pri dorážke Beláka do odkrytej bránky však skvele zareagoval Mičík. V polovici prvej tretiny sa po chybe domácej obrany ocitol v dobrej šanci Jackson, Bowns však jeho pokus zneškodnil. V 13. minúte sa domáci ujali vedenia, keď Berisha vnikol do útočného pásma, zaznačil strelu a Mišíkovi poslal puk medzi betóny V závere úvodnej časti hry išiel na trestnú lavicu hosťujúci Hrabčák, no Novozámčania dokázali v oslabení vyrovnať zásluhou Jacksona. Na začiatku druhého dejstva mohol dať Jackson po pošmyknutí Starostu ďalší gól v oslabení, no Bowns predviedol dobrý zákrok. V 28. minúte sa však hosti dočkali druhého gólu a opäť pri početnej nevýhode, keď trestnú lavicu zohrieval Holenda. Trenčianska obrana si nedala pozor na Šišku, ktorý zaskočil Bownsa strelou spoza bránky. Hostia neustále hrozili rýchlymi kontrami, pri ďalších dvoch šanciach Jacksona sa vyznamenal Bowns. V tretej tretine Trenčania dostali hostí pod tlak, no Tybor nepremenil ani jednu z troch šancí a domáci nevyrovnali ani pri záverečnej power play.

Hokejisti Zvolena porazili Prešov tesne 3:2

Ilustračné foto.

Hokejisti HKM Zvolen vyhrali v dueli 18. kola Tipos extraligy doma nad HC Prešov 3:2.

HKM Zvolen – HC Grotto Prešov 3:2

(1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 11. Stupka (J. Mikúš, Jedlička), 30. Török (Roy), 36. Krieger (Puliš, Leskinen) – 7. O. Turan (Michnáč, Zagrapan), 47. Welychka (Šimun). Rozhodovali: Müllner, D. Konc st. – Kacej, Šefčík, vylúčení na 2 min: 3:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 100 divákov.

Zvolen: Rahm – Kotvan, Hain, Roy, Diakov, Kubka, Hraško, S. Barcík – Jedlička, J. Mikúš, Zuzin – Krieger, Puliš, Leskinen – Török, Saracino, Stupka – Csányi, Marcinek, Chlepčok

Prešov: Bespalov – Rajnoha, Bakala, M. Bača, D. Růžička, D. Jendroľ, O. Turan, F. Fekiač – Welychka, Čacho, Ľalík – Michnáč, Šimun, J. Sýkora – T. Nauš, Zagrapan, A. Nauš – Žilka, V. Fekiač, P. Halama

Majster už v prvej tretine prestrieľal súpera 16:7, ale nevyužil úvodnú presilovku, po ktorej pykal. Hostia z prvej vážnejšej príležitosti skórovali, keď dostal príliš veľa času i priestoru Oliver Turan pri pravom mantineli, vystrelil po ľade a na prekvapenie všetkých puk skončil v sieti. Zvolenčanom sa podarilo vyrovnať počas druhej presilovky. Šesť sekúnd pred návratom Sýkoru z trestnej lavice sa prezentoval pekným gólom Stupka, sám pred bránkou hokejkou pomedzi vlastné nohy zavesil puk pod brvno. Domáci mali aj ďalšie šance. Török vyhral súboj pri mantineli, prihral Saracinovi, no ten prestrelil svätyňu Bespalova. Krieger z kruhu obtrel puk o hornú žŕdku. A keď sa na opačnej strane Čacho nepresadil zblízka pred Rahmom, ktorý vyrazil puk hokejkou, okamžite hokejisti HKM otočili hru, Jedlička šiel sám na bránku, ale nezakončil, prešovský obranca mu puk stihol vypichnúť.

V strednom dejstve bola sprvu hra vyrovnaná. V 24. minúte však mohli ísť hokejisti spod Pustého hradu do vedenia, pretože Zuzin mieril z dobrej pozície do žŕdky. Až potom si vytvorili Zvolenčania tlak a tešili sa napokon z gólu na 2:1. V polovici stretnutia totiž obranca Roy prešiel celým ihriskom, vystrelil spoza obrancov a hoci bránku minul, odrazený puk dostal do siete príklepom Török. Mužstvo z východu republiky zaplo na vyššie obrátky, no chýbala presnejšia finálna fáza. K nebezpečnejšiemu zakončeniu sa dostal Sýkora, ale ani na dvakrát nepokoril Rahma. Zahrmelo teda na opačnej strane. V 36. minúte Puliš dostal puk pred bránku a po skrumáži skončil predsa len za Bespalovom, prepasíroval ho tam Krieger. Hostia si vzali trénerskú výzvu, no gól videorozhodca potvrdil, následne majster nevyužil presilovku, takže oba tímy išli na prestávku za stavu 3:1.

V tretej tretine sa naskytla aj Prešovčanom vôbec prvá presilovka, ale nezahrali ju dobre. Navyše na jej konci sa strhla bitka na opačnej strane pred Bespalovom, no vyšli z nej lepšie hráči Grotta. Mali početnú výhodu piatich proti trom, no využili ju až vtedy, keď na ľad prišiel štvrtý zvolenský hráč. Šimun pred bránou zadovkou našiel úplne voľného Welychku a ten sa pred odkrytou svätyňou Rahma nemýlil, znížil na rozdiel gólu. V 53. minúte si hostia vytvorili šancu na vyrovnanie v oslabení. V rýchlostnom korčuliarskom súboji Roy spadol a Ľalík sa dostal do zakončenia. Rahm predviedol parádny zákrok a podržal svoje mužstvo. S pribúdajúcimi minútami hokejisti z východu republiky museli viac riskovať a tak i Zvolen mohol skórovať. Voľný Zuzin Bespalova v tutovke neprekonal. V závere sa Prešov k tlaku nedostal, pretože sa dostal do dvojnásobného oslabenia, až v poslednej minúte mohol odvolať brankára, no vytúžený tretí gól nedosiahol.

Andrej Kmeč, asistent trénera HKM Zvolen: "Skvelé, že máme tri body. Je to tretí zvládnutý domáci víťazný zápas doma. Prešov k nám prišiel s určitou šnúrou výhier, dobre bránil, čakal na brejky a výborne mu zachytal brankár. My sme mali dostatok šancí, aj hru pod kontrolou, škoda len, že sme nevyužili viac príležitostí, záver mohol byť pokojnejší. Veľká pochvala pre chalanov, že zvládli tretí duel v rade doma a tri body zostali u nás.

Ernest Bokroš, tréner Prešova: "Musíme byť spokojní s doterajšou hrou, no dnes sme výsledkom nepotvrdili dobré výkony, pretože vieme zahrať aj lepšie. Chýbali tu emócie, v ofenzíve sme sa nepresadili výraznejšie. Využili sme presilovku, dali sme jeden gól z hry, ale celkový dojem nebol z našej strany dobrý. Vypadli nám zo zostavy niektorí hráči a bolo to na ľade cítiť. Na bojovnosti sa nedá vždy vyhrať zápas. Zvolen hral v plnom zložení, my sme patričnú kvalitu nemali.

Václav Stupka, strelec prvého gólu Zvolena: "Hokej mi chutí, rád som na ľade a rád pomáham chalanom, čo sa dnes potvrdilo. Dal som pekný gól, napozeral som si nejaké hokejové videá, napodobnil som to a vyšlo to. Padol mi vhodne post, na ktorom som, ten puk išiel ku mne v situácii, kde som dostal chuť spraviť to, čo som spravil. Prešov bol nepríjemný, ťahal víťaznú sériu, no my sme sa snažili mu ju prekaziť a to sa po dobrom výkone podarilo."