Hokejisti Zvolena podľahli HK Dukla Ingema Michalovce

Na snímke zľava Adam Stripai (Michalovce) a Peter Zuzin (Zvolen) počas zápasu 15. kola Tipos extraligy HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce vo Zvolene 7. novembra 2021. Foto: TASR Ján Krošlák

Zvolenčania sa ešte pokúsili o hru bez brankára, v ktorej dosiahli kontaktný gól Kotvana, vyrovnať už nedokázali.

Zvolen 7. novembra (TASR) - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 15. kole Tipos extraligy na ľade HKM Zvolen 5:4.

HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce 4:5 (0:2, 0:1, 4:2)

Góly: 50. Puliš (Leskinen, Roy), 51. Török, 53. Djakov (Krieger, Puliš), 60. Kotvan (Krieger, Puliš) - 15. Pavlin (Erkinjuntti, Cameranesi), 17. Kukuča, 27. Cameranesi (Pavlin, Erkinjuntti), 41. Mráz (Cameranesi), 58. Regenda (Pavlin, Erkinjuntti). Rozhodovali: Snášel, Jobbágy - Janiga, Beniač, vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, 891 divákov

Zvolen: Rahm - Hain, Kotvan, Roy, Djakov, Kubka, Hraško - Jedlička, Viedenský, Zuzin - Krieger, Puliš, Leskinen - Stupka, J. Mikúš, Török - Saracino, Marcinek, Csányi - Babeliak

Michalovce: Williams - Bokroš, Macejko, Pavlin, Gajdoš, Mudrák, Ťavoda, Stripai - Regenda, Cameranesi, Keränen - Kukuča, Galamboš, Fournier - Žitný, Erkinjuntti, Mráz - Hájnik, Lačný, Chalupa

Od úvodu sa hral zaujímavý hokej, ktorému nechýbali šance ani góly. Domáci sa v 2. a 9. minúte dostali k presilovkám, ale nedokázali prekvapiť obranu Michaloviec. Gólom sa neskončila ani strela Mikúša, ktorú zastavila žrď. Hostia využili svoju prvú početnú výhodu už po troch sekundách. Vylúčenie Jedličku potrestal obranca Pavlin - 0:1. Ešte horšie než predošlé dve presilovky vyznela pre Zvolenčanov tretia. V 17. minúte spravil Kotvan chybu a Kukuča skóroval v oslabení - 0:2.

Aj úvod druhej časti priniesol viacero vylúčení, z ktorých opäť vyťažili hostia. V 27. minúte sa dostali k dvojminútovej presilovke o dvoch hráčov, v ktorej Cameranesi zvýšil na rozdiel troch gólov. Aj ďalší priebeh druhej časti priniesol niekoľko vylúčených, vďaka čomu vzniklo pred oboma bránkami niekoľko sľubných príležitostí. Brankári Rahm aj Williams však viackrát podržali svoje tímy.

Keď Mráz v 40. sekunde tretej časti svojím prvým gólom v sezóne zvýšil na 4:0 pre hostí, zdalo sa, že je rozhodnuté. Domáci však zdvihli hlavy a zabojovali o výsledok. V 50. minúte využil presilovku Puliš, o necelú minútu Török upravil na 2:4 a v 53. minúte obranca Djakov znížil na rozdiel jediného gólu. Ich šanca na vyrovnanie stúpla v presilovke v 55. minúte, no nevyužili ju. Naopak, vylúčenie Kubku potrestal Regenda a gólom na 5:3 upokojil hostí. Zvolenčania sa ešte pokúsili o hru bez brankára, v ktorej dosiahli kontaktný gól Kotvana, vyrovnať už nedokázali.