Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 24. september 2023Meniny má Ľuboš aj Ľubor
< sekcia Šport

Michalovce a Banská Bystrica si vymenili útočníkov, Žitný za Kabáča

Na archívnej snímke z 28. decembra 2018 Michal Kabáč. ( Foto: TASR - Dušan Hein

Pre 25-ročného krídelníka Žitného je Banská Bystrica už piate pôsobisko v najvyššej slovenskej súťaži.

Michalovce/Banská Bystrica 1. júna (TASR) - Slovenský hokejový útočník Roman Žitný zamieril v rámci výmeny z HK Dukla Ingema Michalovce do HC ´05 Banská Bystrica. Michalovce za neho získali útočníka Michala Kabáča. Kluby informovali o hráčskej výmene na oficiálnych stránkach.

Pre 25-ročného krídelníka Žitného je Banská Bystrica už piate pôsobisko v najvyššej slovenskej súťaži. V nej si už obliekal dresy Košíc, Slovana Bratislava a Nitry. V ročníku 2022/2023 odohral za Michalovce celkovo 61 zápasov, v ktorých nazbieral 30 kanadských bodov za 18 gólov a 12 asistencií. "Je mi jasné, že Roman bol v Michalovciach miláčik tribún, no po uplynulej sezóne sme mu nedokázali garantovať miesto v prvých dvoch útokoch. V tom istom čase sme hľadali kvalitného slovenského "powerforwarda," preto táto výmena dávala zmysel obom stranám. Myslím si, že Michal svojou víťaznou mentalitou a pracovitosťou zapadne do našej koncepcie a som rád, že sme sa dohodli na ročnom kontrakte s opciou. Na druhej strane by som chcel poďakovať Romanovi za všetko, čo Dukle za dve sezóny odovzdal, a želám mu veľa úspechov v jeho ďalšej kariére," uviedol športový manažér michalovskej Dukly Marek Mašlonka.

Kabáč si už michalovský dres obliekal v sezóne 2017/2018, keď klub účinkoval v druhej najvyššej súťaži. Záver ročníka už strávil v Banskej Bystrici, s ktorou získal svoj prvý majstrovský titul. Prvenstvo v slovenskej extralige si zopakoval aj v roku 2019. Za "baranov" odohral takmer šesť sezón a počas ročníka 2022/2023 v niekoľkých zápasoch viedol mužstvo v pozícii kapitána. "V Banskej Bystrici som zažil najlepšie roky mojej kariéry, preto by som chcel poďakovať všetkým fanúšikom a ľuďom okolo hokeja, aj tým, ktorí boli okolo neho v čase, keď som prišiel, že za tých skoro šesť rokov, čo som tu strávil, som sa mohol cítiť ako doma. Stretol som tu veľa dobrých ľudí a našiel nových priateľov. Preto budem spomínať len v tom najlepšom a držať palce," uviedol Kabáč. V slovenskej extralige už hral aj za "dvadsiatku," Martin a Liptovský Mikuláš.