< sekcia Šport

Michalovce cítia krivdu po rozhodnutí v prípade faulu Haščáka

Na snímke vpravo Marcel Haščák (HK Poprad) sekanie, vľavo inkasoval seknutie Mark Louis (HK Dukla Ingema Michalovce) vo štvrtom zápase semifinále Kaufland play off Tipos extraligy v hokeji HK Poprad - HC Košice v utorok 20. apríla 2021. Foto: TASR – Milan Kapusta

K inkriminovanému momentu došlo po tom, čo Skokan strelou do prázdnej bránky skóroval na 5:2.

Michalovce 22. apríla (TASR) - Vedenie hokejového tímu Dukla Michalovce vyjadrilo nespokojnosť s rozhodnutím Disciplinárnej komisie Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) vo veci podnetu na faul Marcela Haščáka. Michalovčania po 4. semifinálovom zápase Kaufland play off Tipos extraligy podali podnet na prešetrenie zákroku popradského kanoniera na obrancu Marka Louisa, v tomto prípade však DK nezačala disciplinárne konanie. Tresty, ktoré dvojici hráčov udelili rozhodcovia počas zápasu, považuje DK za dostatočné.

Haščák dostal v zápase 5+DKZ za seknutie, vedenie Dukly žiadalo vyšší trest vzhľadom na to, že situácia nastala mimo hry a podľa názoru Michalovčanov Haščák úmyselne obojručne sekol hokejkou Louisa do oblasti krku a tváre. DK potrestala iba hráča Michaloviec Mareka Mašlonku, ktorému pozastavila činnosť za faul na Dávida Skokana. K inkriminovanému momentu došlo po tom, čo Skokan strelou do prázdnej bránky skóroval na 5:2. Keď bol krátko na to otočený tvárou k mantinelu, dostal úder zozadu od Mašlonku.

„My sme toto rozhodnutie samozrejme prijali a v plnej miere ho akceptujeme. Dávidovi Skokanovi prajeme skoré uzdravenie a veríme, že sa skoro zotaví a bude sa môcť čo najskôr zapojiť do hry. O vývoji jeho zdravotného stavu sa budeme aj naďalej informovať. Čo sa týka podnetu na Marcela Haščáka, ktorý bol podaný v ten istý deň, nám informácia prišla až dnes po našej opätovnej žiadosti, kde sme žiadali o vrátenie poplatku vzhľadom na to, že sa našimi podnetmi nikto nezaoberal. Celé Slovensko čakalo, či DK SZĽH použije rovnaký meter na Marcela Haščáka, ako rozhodla vo veci Mareka Mašlonku. Kým v prípade Mareka Mašlonku bol podľa DK SZĽH udelený trest nedostačujúci a rozhodli o zákaze výkonu činnosti od 21. apríla 2021, v prípade Marcela Haščáka sme dostali vyjadrenie, že nie je dôvod na vyšší trest, keďže podľa DK SZĽH bola primárna snaha o fyzický kontakt zrejmá zo strany Marka Louisa. HK Dukla Ingema Michalovce cíti veľkú krivdu a to najmä v tom, že bol použitý dvojaký meter. Hráčske kvality Marcela Haščáka si vážime. Každopádne si stojíme za názorom, že sa jednalo o úmyselné seknutie protihráča do oblasti krku a tváre mimo hry a vyjadrujeme nespokojnosť s rozhodnutím DK SZĽH. Týmto rozhodnutím vytvorila DK precedens, ktorý len bude zvyšovať napätie. Kladie množstvo otáznikov v oblasti kvality, nezávislosti a fungovania DK SZĽH," uviedli Michalovčania na facebooku.