< sekcia Šport

Banská Bystrica ohlásila ďalšie posily

Ilustračné foto. Foto: TASR - Ján Krošlák

Bystrica už včera avizovala podpisy zmlúv s päticou mladíkov, ktorá doposiaľ hrávala zväčša za juniorku.

Banská Bystrica 3. augusta (TASR) – Tipsportligový klub HC'05 Banská Bystrica podpísal kontrakty s päticou hráčov – obrancami Oliverom Turanom, Michalom Romanom a útočníkmi Mattom Mistelem, Patrikom Oškom a Rastislavom Václavom. Klub o tom informoval na svojej internetovej stránke.

Dvadsaťštyriročný kanadský krídelník Mistele je štvrtý legionár v bystrickom drese. Uplynulé štyri sezóny odohral za Ryerson University v kanadskej univerzitnej súťaži USports. Celkovo nastúpil na 110 zápasov a získal 163 bodov (68+93). V ročníku 2018/19 bol najproduktívnejší hráč ligy. Mistele hral medzi rokmi 2011 a 2016 v OHL. S Oshawou Generals získal titul aj prestížny Memorial Cup.

Stále iba 19-ročný obranca Turan odohral v predchádzajúcej sezóne 35 zápasov za Detvu v Tipsport lige. Predtým pôsobil v QMJHL. Slovensko reprezentoval na dvoch MS do 18 rokov a zahral si aj na posledných MSJ. O tri roky starší Roman bol uplynulé dva roky súčasťou HKM Zvolen, v predošlej ale hosťoval v Liptovskom Mikuláši, kde strávil väčšinu ročníka. Celkovo odohral v TL 144 duelov, strelil jeden gól a pridal osem asistencií.

Dvadsaťtriročný center Patrik Oško prišiel z Liptovského Mikuláša, ktorého je odchovancom a okrem pôsobenia v HK Orange 20 a krátkeho hosťovania v Prešove nehral nikdy za iný tím. V drese Liptákov nastúpil v TL na 124 zápasov (11+13). Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov aj MSJ. O rok mladší Václav je odchovanec HK Poprad. Uplynulý ročník strávil vo francúzskom Nice a Spišskej Novej Vsi. Pôsobil taktiež v juniorke fínskeho TUTO Hockey. V najvyššej slovenskej súťaži absolvoval 60 zápasov (2+5).

Bystrica už v nedeľu avizovala podpisy zmlúv s päticou mladíkov, ktorá doposiaľ hrávala zväčša za juniorku. Sú to obrancovia Sebastián Hudec a Adam Kobolka, útočníci Michal Matoušek, Matúš Bodnár a Michal Suľovský.