< sekcia Šport

Brankár Valent pokračuje v Dukle Trenčín

Na archívnej snímke vpravo brankár Michal Valent (Dukla Trenčín). Foto: TASR – František Iván

Valent prišiel do Trenčína v lete 2017 a bol dve sezóny brankárskou jednotkou Dukly. V ročníku 2019/2020 dostal viac priestoru mladík Matej Tomek, ktorý bude v nadchádzajúcej sezóne pôsobiť vo Fínsku.

Trenčín 15. júla (TASR) – Slovenský hokejový brankár Michal Valent bude aj v sezóne 2020/2021 pôsobiť v HK Dukla Trenčín. S vedením vojakov sa dohodol na predĺžení zmluvy a v ich drese absolvuje už štvrtú sezónu. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

Valent prišiel do Trenčína v lete 2017 a následne bol dve sezóny brankárskou jednotkou Dukly. V ročníku 2019/2020 však dostal viac priestoru mladík Matej Tomek, ktorý bude v nadchádzajúcej sezóne pôsobiť vo Fínsku. Valentovým novým kolegom sa nedávno stal Matej Kristín, ktorý v ročníku 2019/2020 pôsobil v Nových Zámkoch a v Poprade.

Pred príchodom do Trenčína pôsobil Valent v Nitre, s ktorou získal v roku 2016 majstrovský titul. Počas kariéry už pôsobil aj v českých súťažiach, zahral si aj v zámorskej USHL.

Vedenie trenčianskej Dukly nedávno zverejnilo aj mená ďalších hráčov, ktorí po sezóne 2019/2020 predĺžili zmluvy. V klube naďalej pokračujú obrancovia Jozef Sládok či Tomáš Bokroš a aj útočníci Juraj Bezúch, Marek Hecl, Michal Hlinka, Lukáš Paukovček či Peter Sojčík.