< sekcia Šport

TIPSPORT LIGA: Obranca Růžička predĺžil zmluvu s HC Košice

Na snímke hokejisti Košíc Patrik Koch (vľavo) a David Růžička, uprostred Mike Parks (Zvolen) počas zápasu 2. kola nadstavbovej časti Tipsport Ligy A-skupiny o 1.-6. miesto HKM Zvolen – HC Košice 25. februára 2020 vo Zvolene. Foto: TASR - Ján Krošlák

Pre 32-ročného obrancu pôjde o druhú sezónu v drese "oceliarov".

Košice 13. augusta (TASR) - Český hokejový obranca David Růžička predĺžil zmluvu s tipsportligovým HC Košice. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

"David bol stabilná opora našej obrany. Mal výbornú produktivitu, odohral najviac zápasov a nebál sa urobiť pred brankárom poriadok. Som rád, že sa na jeho služby budeme môcť spoľahnúť aj v novej sezóne," uviedol športový riaditeľ HC Košice Jan Šťastný.

Pre 32-ročného obrancu pôjde o druhú sezónu v drese "oceliarov". V predčasne ukončenom ročníku 2019/2020 odohral 54 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal tri góly, 17 asistencií, 32 trestných minút a 13 plusových bodov v hodnotení +/-. Pred angažmánom v Košiciach pôsobil vo Zvolene. V kariére si už vyskúšal aj najvyššiu súťaž v Bielorusku, dlhodobo pôsobil v materskom Kladne.