< sekcia Šport

TIPSPORT LIGAL: Preisinger pokračuje v Poprade

Na snímke zľava Miroslav Preisinger (Poprad), Eduard Šedivý (Slovan) a Lukáš Handlovský (Poprad) počas 45. kola hokejovej Tipsportligy HC Slovan Bratislava - HK Poprad 29. januára 2020 v Bratislave. Foto: TASR

Ostať v Poprade bolo pre talentovaného hokejistu veľmi jednoduché rozhodnutie.

Poprad 10. júla (TASR) - Útočník Miroslav Preisinger sa s vedením hokejového klubu HK Poprad dohodol na predĺžení zmluvy o jeden rok. Účastník Tipsport Ligy o tom informoval na oficiálnom webe.

"Ostať v Poprade bolo veľmi jednoduché rozhodnutie. Je tu nádherná príroda na odreagovanie po ťažkých tréningoch a zápasoch a samozrejme aj skvelé podmienky pre hokej. Nechýba nám tu skutočne nič, cítil som sa tu spoločne s rodinou vlani veľmi príjemne, tak som nechcel nič meniť. Som rád, že tu ostávam. Nechcel som riešiť iné ponuky, ktoré som síce mal na stole, boli zo Slovenska, no priorita bol Poprad. Rokovanie bolo rýchle a korektné," uviedol Preisinger.

Do Popradu prišiel v minulej sezóne zo Zvolena. Za "kamzíkov" odohral spolu 24 zápasov, v ktorých nazbieral 20 bodov za 11 gólov a 9 asistencií. Ppôsobil aj v Banskej Bystrici, Skalici a Slovane Bratislava.