< sekcia Šport

TIPSPORT LIGA: Slovan sa dohodol na ročnej zmluve s obrancom Beňom

Na snímke generálny manažér HC Slovan Bratislava Maroš Krajči počas brífingu po prvom spoločnom tréningu hokejistov HC Slovan Bratislava pred novým ročníkom Tipsport ligy 2020/2021, 3. augusta 2020 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Beňo bol taktiež účastníkom MS hráčov do 18 rokov vo Švédsku.

Bratislava 11. augusta (TASR) - Vedenie slovenského hokejového klubu HC Slovan Bratislava sa dohodlo na ročnom kontrakte s 18-ročným obrancom Michalom Beňom. Odchovanec "belasých" odišiel ako 16-ročný do Fínska, kde jednu sezónu nastupoval v juniorskom tíme JYP Jyväskäla. Uplynulý ročník odohral v North American Hockey League (NAHL) v drese St. Cloud Blizzard, v 37 zápasoch si pripísal dve asistencie. Beňo bol taktiež účastníkom MS hráčov do 18 rokov vo Švédsku.

"Michal je mladý talentovaný odchovanec nášho klubu. Vyniká ofenzívnym poňatím hry, má veľmi dobrú prácu na modrej čiare. Je to dobrý korčuliar s kvalitnou technikou. Dokázal to aj miestenkou na juniorskom šampionáte vo Švédsku. Spoločne sa budeme snažiť pracovať na defenzívnej činnosti. Michal taktiež spĺňa vekový limit pre mladých hráčov v tíme. Je pre nás zaujímavé pracovať s jeho talentom," uviedol pre klubový web asistent hlavného trénera Slovana Rudolf Jendek.