< sekcia Šport

Tréner Švédov o MS v Bielorusku: Myslím si, že by sme tam nemali hrať

Na snímke radosť švédskych hráčov po víťazstve v zápase C-skupiny olympijského turnaja v hokeji mužov Švédsko - Nemecko v Kangnungu na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu 16. februára 2018. Švédi zvíťazili 1:0. Foto: TASR/AP

V pondelok na jedno z dejísk MS reagoval aj generálny tajomník Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Horst Lichtner.

Štokholm 27. októbra (TASR) - Tréner švédskej hokejovej reprezentácie Johan Garpenlöv uviedol, že by jeho tím nemal hrať na MS v Bielorusku pre pretrvávajúce politické napätie. Bude však rešpektovať konečné rozhodnutie Švédskej hokejovej federácie.

Švédi by sa na budúcoročných MS mali predstaviť v základnej A-skupine v Minsku spolu so Slovenskom, Ruskom, Českom, Švajčiarskom, Dánskom, Veľkou Britániou a domácim výberom. "Ak vás zaujíma môj osobný názor, myslím si, že by sme nemali hrať v Bielorusku. Som však platený zamestnanec Švédskej hokejovej federácie, takže poletím všade, kam budem musieť. Nemôžem ovplyvniť, kde sa šampionát bude, alebo nebude konať. Uvidíme neskôr," citoval trénera Tre kronor denník Aftonbladet.

V pondelok na jedno z dejísk MS reagoval aj generálny tajomník Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Horst Lichtner. MS sa o rok v máji majú konať okrem Bieloruska aj v Lotyšsku. V bieloruskej metropole sa však po prezidentských voľbách a znovuzvolení Alexandra Lukašenka konajú protesty. "Žiadať od nás, aby sme teraz z politických dôvodov odložili majstrovstvá sveta? Nenecháme sa takto vydierať. Nikto nemôže od nás požadovať ukončenie dohody uzavretej s Bieloruskom. Nemôžeme porušiť zmluvu. Nemôžeme teraz prísť a len tak povedať prepáčte, mýlili sme sa, teraz presunieme majstrovstvá sveta na iné miesto," povedal Lichtner.