< sekcia Šport

Hokej: Václav Sýkora bude asistentom trénera Országha v Litvínove

Na snímke tréner Vladimír Országh. Foto: TASR Jakub Kotian

Sýkora už trénersky pôsobil vo viacerých kluboch českej extraligy vrátane Litvínova, v KHL viedol aj Petrohrad, Lev Praha a Čerepovec.

Litvínov 14. apríla (TASR) - Čech Václav Sýkora bude pôsobiť ako asistent hlavného trénera hokejistov HC Verva Litvínov Vladimíra Országha. S vedením klubu sa dohodol na dvojročnom kontrakte. Informovala o tom oficiálna stránka litvínovského klubu.

Predchádzajúcou trénerskou zastávkou 67-ročného Sýkoru bol v sezóne 2018/2019 HK Soči v KHL. Sýkora v ruskom klube spolupracoval s krajanom Pavlom Hynekom, ktorý sa medzičasom stal športovým riaditeľom litvínovského klubu. Jeho angažovanie si pochvaľuje aj Országh. "Pre mňa bol voľbou číslo jedna. Keď som sa dozvedel, že sa naskytla taká možnosť, nebolo čo riešiť. Je skúsený tréner, má obrovský prehľad. Trénoval v špičkových ligách a ja sa rád obklopujem ľuďmi, ktorí ma môžu obohatiť," uviedol Országh pre klubovú stránku.

Sýkora už trénersky pôsobil vo viacerých kluboch českej extraligy vrátane Litvínova, v KHL viedol aj Petrohrad, Lev Praha a Čerepovec. "Silný dôvod môjho návratu bolo vedenie a trénerský štáb, ktorý sa vytvoril v Litvínove," povedal Sýkora.