< sekcia Šport

Zomrel bývalý hokejový reprezentant Vladimír Svitek

V šlágri 18. kola hokejovej extraligy Slovan - Košice 28. novembra 1997 v Bratislave sa podarilo Slovanu odplatiť prehru z prvej štvrtiny súťaže a pred plným hľadiskom opäť potvrdil výbornú formu a svoje vedúce postavenie v tabuľke. Na snímke uniká Roman Iljin (vpravo) Vladimírovi Svitekovi. Foto: TASR archív

V rokoch 1986 a 1988 bol súčasťou košického mužstva, ktoré triumfovalo vo federálnej lige.

Košice 17. februára (TASR) - Vo veku 57 rokov zomrel bývalý hokejový reprezentant Vladimír Svitek. Dvojnásobný majster Československa podľahol ťažkej chorobe. Informovala o tom oficiálna stránka košického klubu, pre ktorý ešte donedávna pracoval ako tréner dorastu.

Svitek sa narodil 19. októbra 1962 v Banskej Bystrici, kariéru i život spojil predovšetkým s Košicami. V roku 1981 ho zo 137. miesta draftoval klub NHL Philadelphia Flyers, ale do zámoria nezamieril. Vo farbách Československa sa dvakrát predstavil na MS hráčov do 20 rokov (jedno striebro), rovnako dve účasti mal aj na seniorských MS. Z medzinárodnej scény má aj bronzovú medailu z MS 1989, na ktorých získal v 10 zápasoch 10 kanadských bodov (4 góly, 6 asistencií).

V rokoch 1986 a 1988 bol súčasťou košického mužstva, ktoré triumfovalo vo federálnej lige. Po dlhoročnom pôsobení v Košiciach si vyskúšal aj hokej vo Fínsku, Rakúsku či Slovinsku. Kariéru definitívne uzavrel po sezóne 2000/2001, ktorú odohral v maďarskom Ferencvárosi. Po hráčskej kariére presedlal na trénerskú, niekoľko sezón pôsobil pri mládeži HC Košice.