< sekcia Šport

Hokejbalistom i verejnosti bude slúžiť dobudovaný športový areál

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Celkovo autori projektu získali grant v hodnote 4000 eur.

Nitra 3. decembra (TASR) – V areáli Základnej školy kráľa Svätopluka v Nitre vzniklo nové hokejbalové športovisko. Na projekte už dlhšie pracovala Nitrianska hokejbalová organizácia (NHO), ktorej sa na dobudovanie areálu podarilo získať grant z participatívneho rozpočtu mesta v rámci grantového programu Mením moje mesto.

Celkovo autori projektu získali grant v hodnote 4000 eur. Ako na sociálnych sieťach informovala NHO, z týchto prostriedkov sa podarilo dostavať sociálne zariadenia, vybudovať skladové priestory na tréningové pomôcky a kabíny. V ďalšej etape by malo dôjsť k zastrešeniu tribún.

Na dostavbe areálu pracovali aj samotní športovci. „Postupne sa do nej zapojili hráči z jednotlivých mestských líg a hráči Nitrianskych rytierov vo voľnom čase a počas víkendov. Hokejbalový areál je otvorený a voľne prístupný pre širokú verejnosť,“ informoval mestský úrad.

NHO je občianskym združením, ktoré si za cieľ stanovilo rozvoj hokejbalu v Nitre od najmladších hráčov až po seniorov. Má 450 členov, organizuje tri mestské hokejbalové ligy a v najvyššej hokejbalovej súťaži má tri mládežnícke tímy a jeden seniorský.