Quantcast
< sekcia Šport

Hokejista M. SLOVÁK: Fanúšikovia chýbajú. Ale vedel som, do čoho idem

Hokejový útočník Bratislava Capitals Marek Slovák v TABLET.TV. Foto: TABLET.TV

Jednou z najväčších osobností našej druhej najvyššej hokejovej súťaže je útočník Bratislava Capitals Marek Slovák. V štúdiu TABLET.TV sme s ním pred pár dňami rozobrali viacero zaujímavých tém.

Bratislava 19. októbra (Teraz.sk) – Hokejisti Bratislava Capitals sú po úvodných kolách aktuálnej sezóny očakávaným lídrom našej druhej najvyššej hokejovej súťaže. Jednou z ústredných postáv tímu je útočník Marek Slovák, ktorý bol pred piatkovými zápasmi 13. kola druhým najproduktívnejším hráčom a zároveň i druhým najlepším strelcom celej ligy. A práve odchovanec nitrianskeho hokeja, ktorý v najvyššej súťaži odohral bezmála 700 duelov, bol pred pár dňami našim hosťom v televíznom štúdiu TABLET.TV.

Jednoznačnou ambíciou Bratislava Capitals v aktuálnom ročníku je postup do Tipsport Ligy. Zodpovedá tomu rozpočet, zloženie kádra i podmienky, ktoré vedenie klubu hráčom i realizačnému tímu vytvorilo. Aj preto nie je pozícia lídra v podaní Bratislavčanov prekvapením, no s tromi prehrami v úvodných dvanástich kolách (s Topoľčanmi 2:3 sn, Spišskou Novou Vsou 5:6 pp a Skalicou 2:3) sa nerátalo. „Prvé miesto v tabuľke síce každého z nás teší, no predvedená hra nespĺňa kritéria, aké sme si predstavovali. Ja osobne verím, že sa budeme zlepšovať, sezóna sa len rozbieha a v jej úvode ma každé mužstvo ešte množstvo síl. Aj preto si myslím, že naša kvalita sa prejaví neskôr. Čo sa týka spomínaných troch prehier, nálada po nich nebola v kabíne ideálna, no preniesli sme sa cez ne a urobíme všetko pre to, aby sme splnili náš predsezónny cieľ,“ rozhovoril sa Marek Slovák.

POZRITE SI CELÚ TELEVÍZNU DEBATU S MAREKOM SLOVÁKOM:Kým stroj bratislavského tímu v doterajšom priebehu trikrát „zahaproval“, skúsený útočník potvrdzuje svoje kvality v každom zápase, body zbiera ako na bežiacom páse. Do piatkového večera ich mal na konte 20 za osem gólov a dvanásť asistencií. „Som typ hráča, ktorý sa chce neustále zlepšovať, a preto asi nikdy nebudem so svojim výkonom spokojný. A aj z toho dôvodu si myslím, že tá moja bilancia mohla byť lepšia. Boli totiž zápasy, v ktorých potrebovalo mužstvo pomôcť, čo z mojej strany neprišlo. A práve o to ide. Som totiž tímový hráč, ktorý chce čo najviac pomôcť družstvu, individuálne štatistiky sú pre mňa druhoradé,“ pokračoval 31-ročný útočník, ktorý do piatku odohral dvanásť zápasov, pričom len v troch z nich vyšiel bodovo naprázdno.

Prvoligista z hlavného mesta je silný najmä v domácom prostredí, kde zatiaľ neokúsil trpkosť prehry. Zaujímavosťou pritom je, že fanúšikovská podpora na tribúnach Zimného štadióna Ondreja Nepelu nie je ani zďaleka taká, na akú bol Slovák zvyknutý. Či už z Nitry, Zvolena, Košíc alebo Žiliny, ktorých dresy v minulosti obliekal. „Je to obrovská zmena. Porovnávať hokej v búrlivej atmosfére pred štyrmi tisíckami priaznivcov so šesťsto ľuďmi v komornom prostredí, sa dá len veľmi ťažko. Fanúšikovia vám totiž dokážu dodať energiu aj vtedy, keď už sily nemáte. Na vlastnej koži som neraz zažil, že nám dokonca pomohli otočiť výsledok. To Capitals v súčasnosti trochu chýba, no každý z nás vedel, do čoho ide, a že to bude po tejto stránke náročné. Zároveň však verím, že ak si ľudia na štadión cestu nájdu, uvidia naše zápasy, šou a všetko okolo toho, tak ich to bude baviť a ich počet na tribúnach sa rozrastie,“ zaželal si Slovák, ktorého tím nenašiel v domácom prostredí zatiaľ premožiteľa. „Svoj podiel na tom určite má aj špecifické klzisko na štadióne Ondreja Nepelu. Je veľké a široké. Pokiaľ máte dobrú kondíciu a dobre korčuľujete, je to pre vás obrovská výhoda. A najmä z toho ťažíme,“ zamyslel sa.

V Bielorusku si chcel zarobiť


Najvydarenejšie obdobie doterajšej kariéry zažil Čibi, ako znie Marekova dlhoročná prezývka, v sezóne 2015/16. Na jej konci sa s nitrianskymi spoluhráčmi tešil z majstrovského titulu. „Paradoxom je, že sa začala pre mňa veľmi zle. Ak ma pamäť neklame, tak v prvých 22 zápasom som neskóroval, na konte som mal iba jeden bod za asistenciu. Po príchode dvoch zámorských hráčov Davida Laliberteho s Juddom Blackwaterom ma dali tréneri s nimi dokopy, sadli sme si, nastala medzi nami eufória a razom sa všetko otočilo. Napokon to vyvrcholilo v play-off, počas ktorého sme v žiadnom zápase prakticky vážnejšie nezakopli, a napokon sme dokráčali až k majstrovskému titulu,“ vrátil sa myšlienkami viac ako tri roky dozadu Slovák, ktorý si s Nitrou zahral finále ešte dvakrát (2016/17 a 2018/19) a v roku 2013 v ňom pre zmenu ako hráč Košíc ťahal za kratší koniec v súboji so Zvolenom.Pred dvomi rokmi si Slovák vyskúšal aj zahraničný angažmán, keď neodolal ponuke bieloruského klubu Junosť Minsk. Jeho misia v hlavnom meste najväčšej východoeurópskej krajiny však nemala dlhé trvanie, po 21 zápasoch si šikovný stredný útočník zbalil „švestky“ a vrátil sa pod Zobor. „Chcel som si vyskúšať pôsobenie v zahraničí, pričom nepopieram, že hlavným dôvodom boli peniaze. Aktívnu kariéru predsa nemôžete ťahať do konca života. Nikdy neviete, kedy skončíte. A tak som si chcel niečo zarobiť. Bohužiaľ, nefungovalo to tam tak, ako sme sa dohodli, a preto som zvolil návrat domov. Vôbec však neľutujem, že som to skúsil,“ uzavrel Marek Slovák.