Hokejisti Bratislava Capitals zdolali Klagenfurt 2:1v dohrávke 9. kola

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Najproduktívnejším hráčom domácich bol Švéd Filip Ahl, ktorý zaznamenal gól a asistenciu.

Bratislava 24. novembra (TASR) - Hokejisti iClinic Bratislava Capitals pretrhli v dohrávke 9. kola nadnárodnej Ice Hockey League (IHL) trojzápasovú šnúru prehier. Klagenfurt zdolali na svojom ľade 2:1. Najproduktívnejším hráčom domácich bol Švéd Filip Ahl, ktorý zaznamenal gól a asistenciu. Ice Hockey League - 9. kolo:

iClinic Bratislava Capitals - KAC Klagenfurt 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 2. Ahl (Čajkovič, Chovan), 54. Suja (Ahl) - 6. Strong (Haudum) vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Bratislava Capitals: Baroš – Sloboda, Finn, Chovan, Guimond, Šedivý, Bohunický, Romančík, Šalka - Miklík, Búbela, Lapšanský - Čajkovič, Hults, Ahl – T. Varga, Suja, Higgs – Bezák, Buc, Faith

KAC Klagenfurt: Dahm – Gregorc, Unterweger, Schumnig, Strong, Vallant, Steffler, S. Witting – S. Geier, Koch, Haudum – Obersteiner, Ticar, Petersen – Sticha, Hundertpfund, Ganahl – M. Witting, M. Geier, Kernberger

Skóre duelu otvoril už v druhej minúte švédsky krídelník domácich Filip Ahl, ktorý po kombinácii Mitcha Hultsa s Maximom Čajkovičom zakončoval prakticky do prázdnej bránky. Už o štyri minúty však bol stav opäť nerozhodný. Len pár sekúnd po uplynutí vylúčenia Michela Miklíka, trafil švihom od modrej Steven Strong. Rozuzlenie stretnutia prišlo až v 54. minúte. V prečíslení dvoch proti jednému Ahl našiel Jakuba Suju, ktorý zaznamenal víťazný gól domácich.

ďalšie výsledky:

Black Wings 1992 - Vienna Capitals 3:1, Dornbirn Bulldogs - HC Innsbruck Haie 2:6