Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Hokejisti Francúzska si v A-skupine poradili s Kazachstanom 6:3

Hokejisti Francúzska Foto: TASR/AP

Francúzi mali už v úvodnej tretine trojgólový náskok a vedenie z rúk do konca zápasu nepustili.

Helsinki 6. mája (TASR) - Francúzski hokejisti si v nedeľu pripísali do tabuľky A-skupiny na majstrovstvách sveta v Helsinkách prvé body za víťazstvo nad Kazachstanom 6:3.

Francúzi sa najbližšie stretnú v pondelok s Kanadou (16.15 miestneho, 15.15 SELČ) a Kazachstan čaká v rovnakom čase v utorok Bielorusko.

Francúzi si v úvodnej štvrťhodine vypracovali trojgólový náskok, no kazašskí hráči dokázali na konci prvej tretiny znížiť na rozdiel dvoch gólov. V 28. minúte Desrosiers pridal štvrtý gól a zdalo sa, že Francúzi majú prvé víťazstvo vo vrecku.

Ich súperi však v úvode tretej tretiny znížili na 4:3 a boli aj veľmi blízko k vyrovnaniu. To sa im už nepodarilo, naopak Francúzi strelili v 52. a 57. minúte ďalšie dva góly a rozhodli o svojom triumfe.

A-skupina - Helsinki:

Francúzsko - Kazachstan 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)

9. Hecquefeuille (Meunier, Desrosiers), 12. Besch (S. da Costa, Bellemare), 15. S. Treille (S. da Costa, Bellemare), 28. Desrosier (Y. Treille, Meunier), 52. Bellemare (Guttig, S. da Costa), 57. Hecquefeuille (Desrosiers, Auvitu) - 18. Krasnoslobodcev (Dudarev, Starčenko), 34. Polišuk (Trošinskij, Savčenko), 41. Žailauov (Dudarev, Novopašin). Rozhodcovia: Lärking (Švéd.), Fraňo (ČR) - Kilian (Nór.), Schulz (Nem.), vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: S. Treille 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku - Savčenko 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0.

Francúzsko: Huet - Bachet, Hecquefeuille, Amar, Rouleau, Auvitu, Besch, Manavian - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - S. da Costa, Bellemare, S. Treille - Henderson, Bertrand, Guttig - Raux, T. Da Costa, Fleury - Roussel

Kazachstan: Ivanov - Novopašin, Jakovenko, Savčenko, Trošinskij, Fadejev, Litvinenko, Šemelin, Kolesnikov - Žailauov, Upper, Puškarjov - Krasnoslobodcev, Starčenko, Dudarev - Bumagin, Polišuk, Romanov - Rymarev, Spiridonov, Savenkov