Utorok 21. máj 2024Meniny má Zina

Hokejisti HC 19 Humenné zdolali na domácom ľade HK Dukla Trenčín

Ilustračná snímka. Foto: TASR Lukáš Grinaj

Do stretnutia vstúpili lepšie hostia, no boli to práve domáci Humenčania, ktorí sa v 11. minúte dostali do vedenia zásluhou Dávida Šoltésa.

Humenné 14. októbra (TASR) - Hokejisti HC 19 Humenné zdolali v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipos extraligy na domácom ľade HK Dukla Trenčín 3:1 a prerušili tak trojzápasovú šnúru prehier. V tabuľke je ale nováčik najvyššej súťaže naďalej na poslednom mieste.

Do stretnutia vstúpili lepšie hostia, no boli to práve domáci Humenčania, ktorí sa v 11. minúte dostali do vedenia zásluhou Dávida Šoltésa. Ten sa po zmätku v trenčianskom pásme zorientoval najlepšie spomedzi všetkých. V druhej tretine Trenčín po únavnom snažení sa našiel recept na brankára Galimova, keď presilovku využil v 26. minúte Tor Immo. Misky váh však Dukla napriek veľkému tlaku na svoju stranu nepreklopila, ba práve naopak, krásnym gólom sa presadil domáci Vaško. V tretej tretine si Humenné svoje vedenie postrážilo a gólom do opustenej brány hostí spečatilo svoju prvú výhru v riadnom hracom čase na domácom ľade v tejto sezóne.

HC 19 Humenné – HK Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 11. Šoltés (Pereskokov, Lapšanský), 38. Vaško (Borov, Kuru), 60. Linet (Galimov) - 26. Immo (Conway, Giľák). Rozhodovali: Korba, Štefik – Bogdaň, Ordzovenský vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1920 divákov

Humenné: Galimov - Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický - Lapšanský, Pereskokov, Šoltés - Handlovský, Linet, Kriška - Borov, Kuru, Vaško - Michalík, Krajňák, Lačný

Trenčín: Lacouvée - Pietroniro, Starosta, Ekberg, Hudec, Nemčík, Bokroš - Charbonneau, Baláž, Petráš - Hertzberg, Conway, Eriksson - Hudec, Sojčík, Giľák - Sloboda, Lichanec, Krajčovič