Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Hokejisti HC Slovan Bratislava triumfovalinad HC 19 Humenné vysoko 7:2

Na snímke zľava Denis Pershin, Marek Pacalaj (obaja HC 19 Humenné), Emile Poirier (Slovan) brankár Stanislav Galimov, Ryan Foss (obaja HC 19 Humenné) Emile a Liam Pecararo (Slovan) počas zápasu 41. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava – HC 19 Humenné 2. februára 2024 v Bratislave. Foto: TASR - Dano Veselský

Slovanisti položili základ úspechu v úvodnej tretine, v ktorej strelil dva góly Pecararo a jeden pridal Sersen.

Bratislava 2. februára (TASR) - Hokejisti HC Slovan Bratislava triumfovali v piatkovom zápase 41. kola Tipos extraligy nad HC 19 Humenné vysoko 7:2. "Belasí" zdolali nováčika súťaže aj vo štvrtom vzájomnom stretnutí sezóny a dotiahli sa na siedmy HKM Zvolen na rozdiel bodu. Humenčania sú naďalej na poslednej 12. priečke so stratou sedem bodov, keďže jedenáste Nové Zámky doma podľahli Nitre (1:5).

Slovanisti položili základ úspechu v úvodnej tretine, v ktorej strelil dva góly Pecararo a jeden pridal Sersen. Trikrát sa presadili domáci strelci aj v prostrednej časti hry, keď v oslabení zvýšil na 4:0 Lukošik, hetrik skompletizoval Pecararo a šiesty presný zásah zaznamenal Šille. V treťom dejstve ešte hostia gólmi Lineta a Vaška upravili konečný stav na 7:2.

Tipos extraliga - 41. kolo:

HC Slovan Bratislava - HC 19 Humenné 7:2 (3:0, 3:0, 1:2)

Góly: 1. Pecararo (Holway), 10. Sersen (Preisinger, Bergman), 19. Pecararo (Sersen, Ranford), 22. Lukošik, 35. Pecararo (Poirier, Ranford), 36. Šille (Mahbod, Takáč), 42. Ranford (Pecararo) - 50. Linet (Pereskokov, Paršin), 52. Vaško (Foss, Meliško). Rozhodovali: Hronský, Krajčík – Hercog, Gegáň, vylúčení: 4:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 5060 divákov

Slovan: Godla – Holway, Korenčík, Kubka, Golian, Bergman, Sersen, Beňo – Pecararo, Poirier, Ranford – Šille, Mahbod, Takáč – Török, Preisinger, Lukošik – Fominych, S. Petráš, Dudáš

Humenné: Galimov (21. Kozel) – Sredl, Meliško, Sergienko, Pacalaj, Novický, Ťavoda – Pereskokov, Linet, Paršin – Handlovský, Kuru, Lapšanský – Vaško, Foss, Šoltés – Borov, Ragan, Horvát - Thomka