Slovák Hrivík v KHL dvomi gólmi pomohol Viťazu k triumfu v Kazani

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Dvadsaťsedemročný bývalý útočník tímov NHL New York Rangers a Calgary Flames sa prvýkrát presadil v presilovke, keď v 13. minúte zvýšil na 2:0 a potom do prázdnej bránky spečatil cenný triumf.

Moskva 5. septembra (TASR) - Slovenský hokejista Marek Hrivík si otvoril strelecký účet v KHL. Útočník Viťazu Moskovská oblasť strelil na ľade AK Bars Lazaň dva góly a pomohol k víťazstvu svojho tímu 5:3.

Dvadsaťsedemročný bývalý útočník tímov NHL New York Rangers a Calgary Flames sa prvýkrát presadil v presilovke, keď v 13. minúte zvýšil na 2:0 a potom do prázdnej bránky sekundu pred koncom riadneho času spečatil cenný triumf.

Plný bodový zisk si pripísali aj hráči Jokeritu Helsinki, keď vyhrali nad Amurom Chabarovsk 3:1, kazažský HC Barys Astana vyhral v Nižnekamsku vysoko 6:1.

KHL - streda:

Ak Bars Kazaň - Viťaz Moskovská oblasť 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)

Góly: 14. Abrosimov, 20. Tkačov, 29. Malychin - 6. Černov, 13. HRIVÍK, 40. Sjomin, 49. Rendulič, 60. HRIVÍK

Neftechimik Nižnekamsk – HC Barys Astana 1:6 (0:0, 0:2, 1:4)

58. Puustinen - 24. Cormier, 26. Dietz, 43. Starčenko, 47. Petersson, 48. Akolzin, 59. Frattin

HC Torpedo Nižnij Novgorod - HC Dinamo Minsk 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)