Piatok 17. máj 2024Meniny má Gizela

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili nad nováčikom z Humenného

Ilustračná snímka. Foto: TASR Lukáš Grinaj

O dva presné zásahy víťazov sa postaral Christopher James Brown.

Bratislava 27. októbra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava ukončili šnúru troch prehier v Tipos extralige, keď v zápase 13. kola zvíťazili nad nováčikom z Humenného 4:3 po predĺžení. Víťazný gól dal sedem sekúnd pred koncom predĺženia z trestného strieľania Daniil Fominych. O dva presné zásahy víťazov sa postaral Christopher James Brown.

Hostia v Bratislave vyhrali prvú tretinu zásluhou gólu Dávida Šoltésa v presilovke, no po dvoch góloch Browna po zmene strán sa dostali do vedenia "belasí". Posledný tím tabuľky si však dokázal vybojovať predĺženie, keď 18 sekúnd pred treťou sirénou rozvlnil sieť Lukáš Handlovský a vyrovnal na 3:3. V závere predĺženia Adam Lapšanský hákoval Fominycha a ruský útočník samostatný nájazd premenil.

Tipos extraliga - 13. kolo:

HC Slovan Bratislava - HC 19 Humenné 4:3 pp (0:1, 3:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 26. Brown (Takáč, O´Brien), 36. Brown (Findlay, Golian), 37. Ranford (Korenčík, Minárik), 65. Fominych (tr. strieľanie) - 8. Šoltés, 45. Vaško (Meliško, Krajňák), 60. Handlovský (Kuru, Sergienko). Rozhodovali: Štefik, Novák - D. Konc ml., Tichý, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4239 divákov.

Slovan: Coreau – Romančík, Golian, Scheid, Korenčík, Gachulinec, Maier, Beňo - O´Brien, Findlay, Brown - Fominych, Preisinger, Takáč – Pecararo, Ranford, Minárik - Török, Masnica, Lukošík

Humenné: Galimov - Sergienko, Fereta, Ďakov, Novota, Novický, Meliško - Šoltés, Kuru, Lapšanský - Kriška, Linet, Handlovský - Borov, Krajňák, Vaško - Horvát, Lačný, Michalík,