Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Vo finále Slovenského pohára sa stretnú Žilina a Považská Bystrica

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Považania v druhom semifinále zvíťazili nad Žiarom nad Hronom 3:2 po predĺžení.

Považská Bystrica 9. decembra (TASR) - Hokejisti Žiliny a Považskej Bystrice si zahrajú finále JOJ Šport Slovenského pohára. Vlci v úvode finálového víkendu v Považskej Bystrici zdolali HC Prešov 2:0. Považania v druhom semifinále zvíťazili nad Žiarom nad Hronom 3:2 po predĺžení.

Diváci čakali na prvý gól prvého semifinále do 36. minúty. Dovtedy si oba tímy vypracovali viacero gólových príležitostí, no brankári Košarišťan a Sabol podržali svoje tímy. Skóre otvoril Bezúch po tom, čo ušiel obrancovi Pavúkovi a prekonal Sabola - 1:0. Náskok Vlkov zvýšil v 45. minúte Beták. Prešovčania sa už v 55. minúte rozhodli pre hru so šiestimi korčuliarmi, ale žilinského brankára Košarišťana neprekonali.

Považská Bystrica na domácom ľade dvakrát prehrávala, no v 50. minúte vyrovnal na 2:2 Richard Jakubec a duel dospel do predĺženia. V ňom rozhodol v 68. minúte Roman Tománek.

JOJ Šport Slovenský pohár, semifinále:

MŠK Indian Žiar nad Hronom - HK ‘95 Považská Bystrica 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 3. Gašpar (Kremnický, Jakúbek), 24. Gašpar (Jakúbek, Rais) - 13. A. Zlocha (Cíger, Lušňák), 50. Jakubec (J. Zlocha, L. Ďurkech), 68. Tománek (Vorona). Rozhodovali: Kalina, Crman - Hájnik, Riš, vylúčení: 8:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 902 divákov.

Žiar nad Hronom: Petrík - Kuboš, Kobolka, Rais, Haborák, Pač, Šeliga, Zubák, Kremnický - Jakúbek, Šramaty, Gašpar - Gábor, Suľovský, Lunter - Rajčan, Brumerčík, Magdolen - Jamrich, Halama, Tatár

P. Bystrica: Maťovčík - Nahálka, Zaťko, L. Ďurkech, J. Ďurkech, Hlinka, A. Zlocha, Scheuer – Vorona, Rufati, Tománek – Jakubec, J. Zlocha, Urbánek - Cíger, Ligas, Lušňák - Turan, Zemko, Buchman.

DOXXbet Vlci Žilina - HC Prešov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 36. Bezúch (Jansons, Varga), 45. Beták (Paukovček, Rajnoha). Rozhodovali: Kocúr, J. Konc ml. - Pribula, Drblík, bez vylúčených, 698 divákov.

Žilina: Košarišťan - Jansons, Pobežal, Holenda, Malina, Pacalaj, Rajnoha, Rehák - Varga, Galamboš, Bezúch - Safaralejev, Halama, Mráz - Michalík, Paukovček, Beták - Belluš, Šmida, Juščák - Jakubík