Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 23. jún 2024Meniny má Sidónia
< sekcia Šport

Hokejové Košice majú nového brankára

Dvadsaťpäťročný Halász by mal v tíme nahradiť zraneného brankára Marcela MelicherčíkaFoto: TASR/Milan Kapusta

Tomáš Halász je ich odchovancom, prichádza z českých Pardubíc. Zmluvu zatiaľ podpísal na jeden mesiac.

Košice 7. septembra (TASR) - Úradujúci slovenský hokejový majster HC Košice sa dohodol na spolupráci s brankárom Tomášom Halászom. Košický odchovanec naposledy pôsobil v českom extraligovom klube Dynamo Pardubice, kde ukončil zmluvu 31. augusta 2015. Informovala o tom v pondelok oficiálna webstránka "oceliarov".

Dvadsaťpäťročný Halász by mal v tíme nahradiť zraneného brankára Marcela Melicherčíka, s vedením HC Košice sa dohodol zatiaľ na mesačnom kontrakte. "Po zranení Marcela sme museli veľmi rýchle zareagovať na vzniknutú situáciu. Magnetická rezonancia ukázala, že bude nútene odpočívať minimálne tri týždne a až následne môže začať s tréningom a predzápasovou prípravou. Od úvodného kola Tipsport Ligy až do konca mesiaca odohráme osem zápasov vrátane play off Ligy majstrov a potom do 11. októbra ďalších šesť. To je v priebehu nadchádzajúceho mesiaca 14 zápasov, z toho dva v play off CHL. Na súpisku CHL môžeme doplniť ďalšieho brankára iba do 8. septembra," vysvetlil dôvod angažovania nového brankára pre klubový web generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš.

Halász v minulosti reprezentoval Slovensko na MS hráčov do 18 i 20 rokov, obliekal aj dresy Michaloviec, Prešova, Bardejova, Vítkovíc, Olomouca či Prostějova. "Sme radi, že Dominik Riečický výborne zastúpil Marcela Melicherčíka v kľúčových zápasoch Ligy majstrov a aj preto sme sa s Tomášom Halásom zatiaľ dohodli na mesačnej zmluve, kde by počas svojho pôsobenia v Košiciach mal kryť chrbát práve Riečickému. Tomáš pozná prakticky všetkých našich chlapcov, je košickým odchovancom, v danej situácii je to tak pre nás, ako aj pre Tomáša, najlepšia voľba," dodal Bakoš.