Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 13. jún 2024
< sekcia Šport

Hokejový tréner Stantien v Michalovciach skončil, tím povedie Kudelka

Na snímke tréner HC Dukla Ingema Michalovce Roman Stantien sleduje zo striedačky zápas 31. kola Tipos extraligy HK Dukla Ingema Michalovce – MhK 32 Liptovský Mikuláš v Michalovciach 20. januára 2023. Foto: TASR - Roman Hanc

Stantien prišiel do Michaloviec začiatkom novembra 2022, keď nahradil Toma Coolena. Tím sa spočiatku výkonnostne zdvihol, no po Vianociach sa prezentoval nevýraznými výsledkami.

Michalovce 6. februára (TASR) - Vedenie extraligového klubu HK Dukla Ingema Michalovce odvolalo z pozície hlavného trénera Romana Stantiena a vo funkcii skončil aj asistent Dušan Devečka. Tím povedú doterajší asistent Peter Kudelka, ktorému budú asistovať Radoslav Regenda a Marek Kolba. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

Stantien prišiel do Michaloviec začiatkom novembra 2022, keď nahradil Toma Coolena. Tím sa spočiatku výkonnostne zdvihol, no po Vianociach sa prezentoval nevýraznými výsledkami. Z uplynulých 15 zápasov zvíťazil v troch a nedeľňajšia prehra na ľade Spišskej Novej Vsi 1:5 bola pre tím piata po sebe.

Michalovská Dukla je po 42 odohratých zápasoch na siedmej priečke s dvojbodovou stratou na šiestu priečku zaručujúcu priamy postup do štvrťfinále play off. Nasledujúci zápas odohrá po reprezentačnej prestávke 14. februára na ľade Slovana Bratislava. Trápi sa najmä v koncovke, so 103 strelenými gólmi je najslabší v súťaži.