Quantcast
< sekcia Šport

Hokejový zväz spustil predaj vstupeniek na olympijskú kvalifikáciu

Na snímke diváci na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Foto: TASR Pavel Neubauer

Z dôvodu platných opatrení a na základe aktuálnej vyhlášky musí mať každá osoba so vstupom na štadión pridelené sedadlo.

Bratislava 20. augusta (TASR) – Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) spustil predaj vstupeniek na turnaj olympijskej kvalifikácie ZOH 2022, ktorý sa uskutoční od 26. do 29. augusta na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Zverenci trénera Craiga Ramsayho si na ňom zmerajú sily postupne s Rakúskom, Poľskom a Bieloruskom.

Fanúšikovia si po roku a pol budú môcť pozrieť zápasy reprezentačného A-tímu na vlastné oči. SZĽH spustil predaj vstupeniek v piatok 20. augusta 2021 o 12.00 h. Lístky sa predávajú v režime zápasových vstupeniek (tzv. single ticket). Ich ceny sa začínajú na 19 eur a fanúšikovia si ich môžu zakúpiť prostredníctvom portálu ticketportal.sk, ale aj v kamenných predajniach spoločnosti Ticketportal. Vstupenky budú k dispozícii aj na pokladni zimného štadióna vždy dve hodiny pred zápasom.

Aktuálne platné protipandemické opatrenia dovoľujú zaplniť hľadisko aj na stopercentnú kapacitu. SZĽH sa však rozhodol využiť možnosť zaplnenia štadióna na 75 percent s takzvaným OTP režimom, čo znamená, že na hokejové zápasy bude môcť prísť čo najširšia skupina ľudí – očkovaní, testovaní, resp. osoby po prekonaní ochorenia za dodržania podmienok, tak ako ich definuje 241 Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí.

Z dôvodu platných opatrení a na základe aktuálnej vyhlášky musí mať každá osoba so vstupom na štadión pridelené sedadlo. Deti do šesť rokov aj v sprievode rodičov musia mať zakúpenú vstupenku s prideleným miestom na sedenie. Diváci na invalidných vozíkoch majú možnosť zakúpiť si ZŤP lístok, pričom ich sprievod má vstup zdarma. Informácie priniesol portál hockeyslovakia.sk.

Podmienky vstupu na Zimný štadión Ondreja Nepelu:Testovanie

- osoba musí mať negatívny výsledok RT-PCR alebo LAMP test nie starší ako 72 hodín od odberu, resp.
- antigénového testu s negatívnym výsledkom nie starším ako 48 hodín od odberu

Očkovanie

- osoba je najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou
- osoba je najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou
- osoba, ktorá je najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19

Prekonanie

- osoba, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami

Deti do 12 rokov sa pri vstupe na štadión v sprievode dospelej osoby nemusia preukazovať žiadnym potvrdením.

Program finálového turnaja OH kvalifikácie v Bratislave:štvrtok 26. augusta: 15.15 Bielorusko – Poľsko, 19.15 Rakúsko – Slovensko
piatok 27. augusta: 15.15 Bielorusko – Rakúsko, 19.15 Slovensko – Poľsko
nedeľa 29. augusta: 13.30 Rakúsko – Poľsko, 17.30 Slovensko – Bielorusko